Partner serwisu
Najciekawsze wątki

Statystyki pasażerskie

Niektóre lotniska w Polsce są rentowne, inne mniej... Każdy port lotniczy ma jednak swoją statystykę przewozów pasażerskich – jeden imponującą, inny mniej...

Przewoźnicy niskokosztowi

Ich obecność to prawdziwa rewolucja w przewozach pasażerskich. Dzięki tanim liniom podróże stały się bardziej dostępne, a rynek lotniczy nabrał rumieńców.

Flota

Linie lotnicze kompletują swoje floty. Relacjonujemy najnowsze zakupy linii lotniczych, najpopularniejsze produkty i sukcesy producentów maszyn lotniczych.

Cargo lotnicze

Cargo lotnicze to w Polsce wciąż niewykorzystany potencjał. Na przewozowej mapie kraju jest jednak kilka rozwojowych punktów, takich jak terminal cargo w Jasionce.

Centralny Port Komunikacyjny

Najnowsze informacje na temat budowy największej inwestycji infrastrukturalnej w Polsce – gigantycznego lotniska między Warszawą a Łodzią. Planowany port lotniczy docelowo będzie mógł obsłużyć nawet 100 mln pasażerów w ciągu roku.

Lotniska regionalne

Inwestycje i rozwój polskich portów regionalnych. Jaka jest kondycja lotnisk mniejszych w skali kraju, a zarazem największych w regionie?

Problemy Boeing 737 MAX

Boeing 737 MAX zostały uziemione w marcu 2019 roku po katastrofie samolotu tego typu należącego do linii Ethiopian. Wcześniej rozbiła się także samolot tego typu należący do Lion Air. Pięć Boeingów 737 MAX należących do PLL LOT przez ponad dwa lata nie woziło pasażerów. Końca problemów nie widać.

Lotnisko Chopina

Lotnisko Chopina jest świetnie skomunikowane z centrum stolicy i położone bardzo blisko miasta. Od lat mówi się jednak, że jego przepustowość jest u kresu. Piszemy o inwestycjach i rozwoju największego portu lotniczego w kraju.

Dojazdy do lotnisk

Transport miejski, pociąg, prywatny przewoźnik? Porty lotnicze starają się, aby dojazd do lotniska był możliwie najbardziej dogodny i często modyfikują swoje usługi transportowe.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) nadzoruje i kontroluje przestrzeń powietrzną liczącą przeszło 334 tys. km2, która jest jedną z największych w Europie. Dba o bezpieczeństwo pasażerów blisko 3 tys. samolotów przemieszczających się każdego dnia nad Polską. Oto najnowsze informacje z nią związane.

Flygskam czyli wstyd przed lataniem

Flygskam czyli wstyd przed lataniem. Najpierw inspirował Szwedów do wyboru czystszych i bardziej przyjaznych środków transportu jak kolej. Teraz przeradza się w walkę o większą ekologiczność lotnictwa. Branża ma świadomość, że musi działać, ale ograniczanie liczby podróży może mieć negatywne skutki dla gospodarki.

Lotnisko Warszawa-Radom

Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku przyjmie pierwszych pasażerów w 2023 roku. Wykonywanie rejsów z nowego portu zapowiedział już PLL LOT. Pojawią się również czartery realizowane na rzecz największych biur turystycznych w kraju.

COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 dotarła do Polski. Podobnie jak w innych krajach również w Polsce podejmowane są działania, które ograniczają możliwość lub zniechęcają do poruszania się. W pierwszej kolejności dotknęły one lotnictwo i transport międzynarodowy, ale mówi się także, o poważnym ograniczeniu krajowego transportu publicznego. W serwisie gromadzimy informacje o problemach jakie koronwirus wywołuje w szeroko rozumianym transporcie. Znajdziecie tu teksty zarówno z Rynku Lotniczego jak i Transportu Publicznego, Rynku Infrastruktury i Rynku Kolejowego.

IATA

IATA (International Air Transport Association - Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) to międzynarodowa organizacja skupiająca większość linii lotniczych na świecie. W tym wątku prezentujemy m.in. teksty i materiały opierające się na danych prezentowanych przez oragnizację.

Sprzedaż Alitalii

Nadal nieznane są dalsze losy narodowego włoskiego przewoźnika, Alitalii, który jest w trakcie restrukturyzacji. Kto kupi linie lotnicze, obsługujące Półwysep Apeniński?

Kongres Rynku Lotniczego

Kongres Rynku Lotniczego to jedno z najważniejszych tego typu przedsięwzięć w zakresie lotnictwa cywilnego. Coroczna impreza jest płaszczyzną do debat i spotkań osób, związanych z branżą lotniczą.

Paris Air Show

Paris Air Show odbywa się już od ponad 100 lat. Na kolejnym 54. Międzynarodowym Salonie Lotniczym na lotnisku Le Bourget zbiorą się najważniejsi gracze branży lotniczej. To największa tego typu impreza na świecie, która potrwa od 19 do 25 czerwca, a pierwsze cztery dni pokazów zarezerwowane są wyłącznie dla przedstawicieli mediów oraz przemysłu lotniczego. Partnerem obecności Rynku Lotniczego na Paris Air Show w 2023 r. są linie Air France.

Radom kontra Modlin. Wojna o lotnisko

Udziałowcy Portu Lotniczego Warszawa-Modlin nie mogą się porozumieć w kwestii rozbudowy lotniska. Zarząd portu wskazuje, że winnym jest jeden z akcjonariuszy, Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, którego celem ma być wywindowanie lotniska w Radomiu.

LS Airport Services

LS Airport Services to największy pracodawca w branży lotniczej w Polsce zapewniający obsługę naziemną samolotów ponad 80 przewoźników lotniczych z całego świata.

UIA. Katastrofa pod Teheranem

Boeing 737-800 obsługujący rejs Ukraine International Airlines z Teheranu do Kijowa rozbił się trzy minuty po starcie ze stolicy Iranu. Na pokładzie samolotu obsługującego lot PS752 znajdowało się 176 osób, w tym 9 członków załogi. Najprawdopodobniej doszło do omyłkowego zestrzelenia samolotu przez irańską obronę przeciwlotniczą.

Strajk w PLL LOT

Pracownicy Polskich Linii Lotniczych LOT nie mogą dogadać się z zarządem przewoźnika w kwestii zasad zatrudnienia i wyższych pensji. Związki zawodowe grożą strajkiem, prezes LOT-u – konsekwencjami.

Kongres Rynku Lotniczego 2018

Kongres Rynku Lotniczego to jedno z najważniejszych tego typu przedsięwzięć w zakresie lotnictwa cywilnego. Coroczna impreza jest płaszczyzną do debat i spotkań osób, związanych z branżą lotniczą.

Upadek Air Berlin

Upada drugi największy przewoźnik w Niemczech, linie lotnicze Air Berlin. Największe szanse na przejęcie firmy ma Lufthansa, lecz pozostali potencjalni kontrahenci nie składają broni.

POKAŻ WIĘCEJ WĄTKÓW
Najnowsze wiadomości

POKAŻ WIĘCEJ WIADOMOŚCI
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5