Z dniem 27 października 2025 roku pasażerowie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów zyskują bezpośrednie połączenie ze stolicą Szkocji. Ryanair uruchamia regularne loty do Edynburga, które będą obsługiwane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki.
Nowa trasa stanowi już dziesiąty kierunek oferowany przez Ryanair z podkarpackiego lotniska. Rozkład lotów przewiduje wyloty z Edynburga w poniedziałki o godz. 6:00 (przylot do Rzeszowa o 9:50) oraz w piątki o 6:35 (przylot o 10:25). Rejsy powrotne z Jasionki zaplanowano odpowiednio na godz. 10:15 i 10:50, z przylotami do szkockiej stolicy po dwóch godzinach lotu.
– Cieszymy się, że zaprzyjaźniony przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń – podkreśla Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Rozwój siatki połączeń
Edynburg dołącza do portfolio dziesięciu destynacji obsługiwanych przez Ryanair z Rzeszowa, w tym Dublina, Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Mediolanu, Zadaru, Alicante, Bristolu oraz Malty.
– Z radością inaugurujemy połączenia z Jasionki do Edynburga. Zaczynając od 27 października, loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, oferując wygodne połączenie zarówno na weekendowe, jak i dłuższe podróże. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i z kolejnego kierunku, który na pewno spodoba się lokalnym turystom – mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, Head of Communications CEE & Baltics w Ryanair.
Znaczenie dla regionu
Uruchomienie połączenia z Edynburgiem wpisuje się w strategię rozwoju podkarpackiego lotniska jako najważniejszego punktu komunikacyjnego w południowo-wschodniej Polsce. Nowa trasa otwiera mieszkańcom regionu dostęp do jednego z ośrodków kulturalnych i biznesowych Wielkiej Brytanii.
– Połączenie na trasie Rzeszów-Edynburg dodatkowo wzmocni pozycję naszego lotniska jako ważnego węzła komunikacyjnego w regionie. Cieszę się, że Ryanair konsekwentnie rozwija swoją obecność na podkarpackim lotnisku. To szansa dla mieszkańców regionu, ale też impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki – dodaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.