Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Air France KLM: Strategia w kierunku zrównoważonego rozwoju


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-07-03 06:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Air France KLM

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Air France KLM: Strategia w kierunku zrównoważonego rozwoju
fot. KLM
Grupa Air France-KLM opublikowała swój coroczny raport z działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dokument szczegółowo przedstawia strategię, zobowiązania i działania podjęte przez przewoźników z Francji i Holandii w 2021 roku w celu przyspieszenia transformacji sektora lotniczego względem środowiska oraz promowania różnorodności i integracji we wszystkich należących do linii lotniczych z Europy Zachodniej spółkach .
Jednocześnie Air France-KLM zaprezentowały program pod hasłem „Kierunek - zrównoważony rozwój” (Destination Sustainability), w którym grupa łączy swoje ambicje w zakresie środowiska i zmian klimatycznych z czynnikiem ludzkim, poprzez podkreślenie znaczenia takich wartości jak szacunek, równość i tolerancja.

W kontekście wciąż naznaczonym następstwami pandemii i napięć międzynarodowych, Air France-KLM zamierza wzmocnić swoje zaangażowanie w budowanie zrównoważonego transportu lotniczego. Czyni to, stosując naukowe podejście oparte na rygorystycznych kryteriach, które zostało zatwierdzone przez SBTi, niezależną organizację referencyjną.

Oprócz osiągnięcia zerowej emisji CO2 netto do roku 2050, Air France-KLM zamierza ograniczyć emisje na pasażera na kilometr o 30 procent w porównaniu z rokiem 2019 grupa zobowiązała się również, że do 2030 roku będzie stosowała do swoich lotów 10- procentową domieszka SAF (zrównoważonego paliwa lotniczego), co znacznie przewyższa obowiązkowy poziom dla lotów wylatujących z Europy, przewidziany w
Refuel EU.

Żeby podkreślić swoje silne zaangażowanie na rzecz bardziej odpowiedzialnego transportu lotniczego, grupa Air France-KLM bierze udział w konferencji "Connecting Europe Days", która odbywa się w dniach 28- 30 czerwca w Lyonie. Podczas spotkania, którego organizatorem jest Komisja Europejska wśród tematów znalazły się polityka transportu i zrównoważona mobilność. Linie lotnicze należące do Grupy - Air France,
KLM i Transavia – zrealizują w tym czasie pięć lotów, które odbędą się z użyciem paliwa z co najmniej 30-procentową domieszką zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). Odpowiedzialność społeczna to drugi ważny filar strategii „Kierunek – zrównoważony rozwój”.

Grupa Air France-KLM, która zatrudnia ponad 71 tysięcy pracowników jest czołowym europejskim pracodawcą, który wspiera coraz bardziej inkluzywną kulturę i walczy z wszelkimi formami dyskryminacji i nierówności w miejscu pracy. Na przykład jedna trzecia stanowisk w Komitecie Wykonawczym Grupy jest przeznaczona dla kobiet, a do 2030 roku 40 procent stanowisk kierowniczych w firmie ma być zajmowanych przez kobiety.

– W 2021 roku Grupa Air France-KLM mogła liczyć na niesłabnące zaangażowanie swoich 71 tysięcy pracowników. Raport, który publikujemy, jest wynikiem ich działań i wysiłków, aby umieścić naszą grupę w czołówce sektora, który musimy na nowo stworzyć. Nasz nowy program „Kierunek – zrównoważony rozwój” ucieleśnia naszą ambicję lidera na rynku lotniczym w zakresie zrównoważonego rozwoju – powiedział
Benjamin Smith, Dyrektor Generalny Grupy Air France-KLM.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Virgin Atlantic dołączy do sojuszu SkyTeam

Pasażer i linie lotnicze

Virgin Atlantic dołączy do sojuszu SkyTeam

27 września 2022

Emirates zwiększą liczbę lotów do trzech miast w RPA

Pasażer i linie lotnicze

Emirates zwiększą liczbę lotów do trzech miast w RPA

27 września 2022

CPK: Plan Generalny i etapy rozwoju lotniska. Otwarcie w 2028 roku

Infrastruktura i lotniska

CPK: Plan Generalny i etapy rozwoju lotniska. Otwarcie w 2028 roku

27 września 2022

Wojna zwiększa wyzwania dla kontroli ruchu lotniczego

Biznes i przemysł

Wojna zwiększa wyzwania dla kontroli ruchu lotniczego

27 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5