Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Coraz więcej operacji lotniczych w Europie. Norwegian Air najsłabsze w maju


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-06-09 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Coraz więcej operacji lotniczych w Europie. Norwegian Air najsłabsze w maju
fot. London Gatwick/Instagram
Średnia miesięczna operacji lotniczych w Europie lekko wzrosła i wyniosła w maju 11459 dziennie – poinformowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, opierająca się na danych z Eurocontrol.
Najmniej pracowitym dniem była sobota 15 maja, kiedy zanotowano 9871 lotów. Po raz pierwszy od jesieni 2020 roku udało się przekroczyć dziennie 16 tys. lotów. 28 maja odnotowano ich bowiem 16459.

Linie lotnicze Turkish Airlines, mimo spadków, obsługiwały najwięcej rejsów, przy średniej liczbie 729 lotów dziennie. Od 1 do 31 maja bieżącego roku ruch między Europą a USA spadł o 62 proc. Ruch między Europą a Azją był niższy natomiast o 49 proc.

Największy spadek operacji na Starym Kontynencie, w odniesieniu do maja 2019 roku, zanotowały Norwegian Air. W przypadku nordyckiego przewoźnika było to 93 proc. Aer Lingus zanotowały 89 proc. mniej operacji, a spadek Finnair wyniósł 83 proc. Czwartą lokatę w tym negatywnym zestawieniu zajęły tym razem SAS. Przewoźnik z Danii i Szwecji odnotował spadek operacji o 82 proc.

Polskie Linie Lotnicze LOT zakończyły maj ze spadkiem o 62 proc. Nieznacznie lepszy wynik, bowiem 59 proc. mniej operacji w porównaniu z majem 2019 roku, zanotowano na warszawskim Lotnisku Chopina.

Spośród kluczowych europejskich portów lotniczych najgorzej wypadły Londyn City Airport i Londyn-Gatwick, gdzie statystyki były odpowiednio słabsze o 90 i 89 proc. Słabo wyglądało to również w Manchesterze, gdzie operacji lotniczych było mniej o 85 proc. Powodów do optymizmu trudno nadal szukać także w Dublinie, gdzie spadek był na poziomie 83 proc.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Frankfurt: Rekordowy kwiecień w cargo, pasażerów mniej o 84 proc.

Infrastruktura i lotniska

Frankfurt: Rekordowy kwiecień w cargo, pasażerów mniej o 84 proc.

Rafał Dybiński 17 maja 2021

Olsztyn-Mazury: Tylko 675 pasażerów w kwietniu

Infrastruktura i lotniska

Olsztyn-Mazury: Tylko 675 pasażerów w kwietniu

Rafał Dybiński 08 maja 2021

Wielka Brytania: Krótkie rejsy na wyspy najpopularniejsze w kwietniu

Pasażer i linie lotnicze

Wielka Brytania: Krótkie rejsy na wyspy najpopularniejsze w kwietniu

Rafał Dybiński 09 maja 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5