Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Boeing zakończył aktualizację oprogramowania i testy B737 MAX


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-05-17 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/ Boeing

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Boeing zakończył aktualizację oprogramowania i testy B737 MAX
fot. Piotr Bożyk
Boeing poinformował w czwartek wieczorem (16 maja), że zakończył opracowanie zaktualizowanego oprogramowania dla boeingów B737 MAX, w tym loty techniczne oraz testy na symulatorach. Do tej pory firmowy B737 MAX, ze zaktualizowanym oprogramowaniem MCAS, wylatał ponad 360 godzin i wykonał 207 lotów.
Oświadczenie Boeinga z 16 maja

W ostatnich dniach Boeing dostarczył dodatkowe informacje dotyczące MCAS do amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), które zawierają szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób piloci wchodzą w interakcje z urządzeniami sterującymi samolotu i wyświetlają je w różnych scenariuszach lotu. Po rozpatrzeniu złożonych dokumentów Boeing będzie współpracować z FAA w celu zaplanowania ostatecznego lotu certyfikacyjnego i przedstawienia ostatecznej dokumentacji certyfikacyjnej B737 MAX. Na razie żadna ze stron nie podała daty powrotu MAX-ów do służby. Według nieoficjalnych informacji może to nastąpić w okolicach lipca tego roku.

– Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego informujemy, że zrealizowaliśmy wszystkie loty testowe dotyczące aktualizacji oprogramowania i przygotowujemy się do ostatecznego lotu certyfikacyjnego – powiedział Dennis Muilenburg, prezes i dyrektor generalny Boeinga. – Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie FAA i globalnym organom regulacyjnym wszystkich potrzebnych informacji. Robimy wyraźne i stałe postępy i jesteśmy pewni, że 737 MAX ze zaktualizowanym oprogramowaniem MCAS będzie jednym z najbezpieczniejszych samolotów pasażerskich w historii. Dwa wypadki MAX-ów nasiliły nasze zaangażowanie w nasze wartości, w tym bezpieczeństwo, jakość i uczciwość, ponieważ wiemy, że życie zależy od tego, co robimy – dodał Muilenburg.

Ponadto Boeing opracował ulepszone materiały szkoleniowe i edukacyjne, które są obecnie poddawane przeglądowi przez FAA oraz inne globalne organy regulacyjne (m.in. EASA), a także linie lotnicze w celu wsparcia operacji powrotnych B737 MAX jak i tych długoterminowych. Boeing zapowiada także serię regionalnych konferencji u swoich klientów.

Problemy B737 MAX

Problemy i pytania o bezpieczeństwo najnowszego wąskokadłubowego samolotu amerykańskiego producenta zaczęły się po katastrofie boeinga 737 MAX 8 linii Ethiopian Airlines, który wykonując rejs ET302 rozbił się wkrótce po starcie z lotniska w Addis Abebie. Katastrofa kolejnego B737 MAX 8 doprowadziła do uziemienia tych samolotów przez władze lotnicze na całym świecie. Jak długo będą uziemione te samoloty? Tego dokładnie nie wiadomo, ale źródła zbliżone do Boeinga mówiły o dwóch, a nawet w najgorszym wypadku o sześciu miesiącach, choć ostatnio płyną pozytywniejsze informacje sugerujące, że Boeing potrzebuje jeszcze tygodni, a nie miesięcy. Eksperci analizujący czarne skrzynki, wydobyte z Boeinga 737 MAX 8 linii Ethiopian Airlines, są przekonani, że istnieje wiele podobieństw pomiędzy feralnym lotem a katastrofą MAX-a linii Lion Air z końca października 2018 r.  Wiemy także, że pojawiły się nieprawidłowości przy certyfikacji systemu MCAS, za którą ostatecznie odpowiadał Boeing, a nie FAA. Dowiedzieliśmy się także, że piloci linii Ethiopian Airlines postępowali zgodnie z procedurami. Tak głoszą wyniki wstępnego raportu przyczyn katastrofy lotu ET302. Dokument został zaprezentowany podczas konferencji prasowej w stolicy Etiopii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Boeing i outsourcing  przy 737 MAX

Biznes i przemysł

Boeing i outsourcing przy 737 MAX

Piotr Bożyk 04 lipca 2019

Boeing: 100 mln dolarów dla rodzin ofiar katastrof MAX-ów

Biznes i przemysł

Boeing: 100 mln dolarów dla rodzin ofiar katastrof MAX-ów

Emilia Derewienko 04 lipca 2019

Paris Air Show w obiektywie Rynku Lotniczego

Biznes i przemysł

Paris Air Show w obiektywie Rynku Lotniczego

Piotr Bożyk 01 lipca 2019

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5