Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

ULC: Procedujemy wniosek PGL o AOC dla nowej spółki


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2020-06-26 14:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ULC: Procedujemy wniosek PGL o AOC dla nowej spółki
Fot. Łukasz Malinowski
Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) poinformował, że procedowany jest już wniosek Polskiej Grupy Lotniczej (PGL) o wydanie Certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) dla nowej spółki LOT Polish Airlines SA.
Z informacji przekazanej nam przez ULC wynika, że wniosek znajduje się na etapie wstępnej oceny dokumentów. Zgodnie z harmonogramem certyfikacji, przewidywany maksymalny czas do zakończenia procesu wynosi 120 dni. Certyfikat wydawane jest przewoźnikowi przez krajową organizację lotniczą w celu umożliwienia wykorzystywania samolotów w celach komercyjnych.

Stosowny certyfikat AOC zawiera listę statków powietrznych wraz z ich numerami rejestracyjnymi, celem i rejonem używania, ograniczonym do określonych portów lotniczych lub rejonu geograficznego.LOT Polish Airlines SA została założona pod koniec maja bieżącego roku.

AOC poświadcza uznanie przez odpowiednią organizację krajową personelu operatora, infrastruktury i procedur. To niezbędny krok w celu założenia nowego przewoźnika powietrznego. PLL LOT już wcześniej potwierdzał złożenie wniosku do ULC, jednak zarówno przewoźnik jak i PGL nie informują o tym jakie mają plany wobec nowego podmiotu.

Przedstawiciele rządu nie wykluczają, że kontrolowana upadłość LOT będzie jednym ze scenariuszy wychodzenia spółki z kryzysu, w jakim znalazła się ze względu na pandemię koronawirusa. – Scenariusz dotyczący kontrolowanej upadłości Polskich Linii Lotniczych LOT jest oczywiście możliwy, ale to absolutnie ostateczność – mówił w połowie czerwca antenie RMF FM Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Sam przewoźnik podkreśla, że „nie spełnia przesłanek mówiących o upadłości

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
„Szachownica" zniknie 1 lipca. Zniesiony limit 50 proc. pasażerów (aktualizacja)

Prawo i polityka

„Szachownica" zniknie 1 lipca. Zniesiony limit 50 proc. pasażerów (aktualizacja)

Rafał Dybiński/ Łukasz Malinowski 20 czerwca 2020

Samson: Planujemy kontrole na lotniskach

Infrastruktura i lotniska

Samson: Planujemy kontrole na lotniskach

Rafał Dybiński 01 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5