Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Prezydent Andrzej Duda: Do USA bez wizy od 11 listopada [aktualizacja]


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2019-11-06 17:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prezydent Andrzej Duda: Do USA bez wizy od 11 listopada [aktualizacja]
Fot. Ronie/ goodfreephotos.com
Prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda poinformował dziś, że otrzymał informację od ambasadora USA w Polsce – Georgette Mosbacher – o ogłoszeniu w Waszyngtonie oficjalnej informacji o przyjęciu Polski do programu bezwizowego. Do USA bez wiz polecimy od 11 listopada.
Informacja została podana podczas wspólnej konferencji z Georgette Mosbacher w Pałacu Prezydenckim w środę 6 listopada 2019 roku. Prezydent podziękował prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który miał dotrzymać obietnicy złożonej rok temu. Podziękowania zostały też wypowiedziane pod adresem pani ambasador.

Georgette Mosbacher wyraziła z kolei swoją radość i powiedziała, że jest to wspólny powód do świętowania dla „38 mln Polaków w Polsce” i „10 mln Polaków w Stanach”.

O podpisaniu przez Donalda Trumpa zgody na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego informowaliśmy 4 października. Dzięki przystąpieniu do programu Visa Waiver Polacy będą mieli możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni bez konieczności wcześniejszego uzyskania wizy. W dalszym ciągu będą one wymagane na dłuższy pobyt. Podróż bez wizy będzie jednak niemożliwa dla Polaków, którzy podróżowali do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu po 1 marca 2011 roku.

− Udało się! Ponad dwa lata temu udałem się do ambasadora USA Paula W. Jonesa z odważnym celem: uczynić Polskę kolejnym członkiem Visa Waiver Program. Dziś czuję się zaszczycony, mogąc powiedzieć, że przyczyniłem się do spełnienia tej wspaniałej wizji – napisał dwa dni temu na LinkedIn prezes LOT-u, Rafał Milczarski.

– Zniesienie wiz to wspaniała wiadomość dla wszystkich Polaków, a także sukces kampanii edukacyjnej „Bez wiz do USA”, której LOT był inicjatorem. Dziękujemy wszystkim Partnerom akcji. Od teraz spodziewamy się wzrostu zainteresowania naszymi połączeniami do Stanów Zjednoczonych nawet o kilkanaście procent. W przyszłym roku uruchomimy kolejne – z Krakowa do Nowego Jorku i z Warszawy do San Francisco. Tym samym nasza oferta to już 9 bezpośrednich połączeń do USA realizowanych z 3 miast w Polsce – podkreśla LOT w nadesłanym do Rynku Lotniczego komunikacie.

Spółka podkreśla przy tym, że konsekwentnie realizuje strategię budowania dedykowanej oferty dla pasażerów nie tylko z Polski, ale także z Europy Środkowo-Wschodniej poprzez zwiększanie częstotliwości połączeń z Warszawy, polskich regionów i budowanie drugiego hub-u tranzytowego na Węgrzech. – Nasi pasażerowie doceniają dedykowany produkt. Jesteśmy zadowoleni z wyników połączeń transatlantyckich i stale analizujemy potencjał dalszego rozwoju połączeń w USA – informuje przewoźnik.

Po ogłoszeniu decyzji Donalda Trumpa wśród Polaków wzrosło zainteresowanie lotami za ocean. Ostatnio w mnożeniu połączeń z Polski do USA prześcigają się LOT i American Airlines. Choć polski przewoźnik zapowiadał kolejne amerykańskie destynacje, w tym sierpniową inaugurację lotów do Kalifornii, doszło też do anulowania kilku połączeń do Chicago. Szansę po zniesieniu wiz planują wykorzystać także amerykańskie linie, które niedawno dołączyły do swojego harmonogramu na lato 2020 kolejne dwa połączenia do Wietrznego Miasta.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Raport: LOT stawia na Azję

Pasażer i linie lotnicze

Raport: LOT stawia na Azję

Tomasz Śniedziewski 06 listopada 2019

Lufthansa będzie negocjować z UFO

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa będzie negocjować z UFO

Redakcja/inf. pras. 06 listopada 2019

Piętrowe autobusy na trasie Glasgow – Edinburgh Airport

Infrastruktura i lotniska

Piętrowe autobusy na trasie Glasgow – Edinburgh Airport

Redakcja/inf. pras. 06 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5