Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Niemcy gotowe do przejęcia Condora


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-04-20 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Agencja Reutera

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora
fot. Condor
Niemiecki rząd jest gotowy przejąć Condora – poinformowało Agencję Reutera kilka osób związanych ze sprawą. W innym wypadku, linia lotnicza, która miała zostać przejęta przez Polską Grupę Lotniczą, załamie się pod ciężarem kryzysu związanego z pandemią.
W styczniu informowaliśmy jako pierwsi, że Polska Grupa Lotnicza, właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT, potwierdziła plany zakupu turystycznego przewoźnika z Niemiec, Condor Airlines, za około 300 mln euro (328 mln dolarów). W planach było stworzenie silnego, europejskiego podmiotu lotniczego z ponad 20 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku.

Obecnie jednak samoloty nie są w stanie latać z powodu ograniczeń transportowych i spadku popytu na bilety, spowodowanych pandemią COVID-19. Większość przewoźników uziemiło swoje floty, wielu z nich zaapelowało do rządów państw o finansowe wsparcie, aby przetrwać. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) ocenia straty linii lotniczych na ponad 314 mld dolarów.

W takich okolicznościach z kupna Condora wycofał się PGL, co zdaniem wielu ekspertów było w sytuacji globalnego kryzysu ruchem jedynym i racjonalnym. Grupa dodatkowo uzależniła zakończenie transakcji od pewnych gwarancji finansowych, które, jak podają źródła, niemiecki rząd uważa za niedopuszczalne. Nieoficjalnie wiadomo, że w ubiegłym tygodniu Condor złożył wniosek o dodatkowe 200 mln euro na pomoc państwa w związku z wybuchem koronawirusa.

Nacjonalizacja Condora byłaby jednak możliwa tylko przez ograniczony czas – Niemcy zamierzają wznowić proces sprzedaży, gdy tylko zacznie rosnąć popyt na podróże, a ograniczenia transportowe zostaną zniesione.

Condor Flugdienst GmbH to linie lotnicze z siedzibą w Kelsterbachu koło Frankfurtu nad Menem; są największą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech. Głównym hubem jest port lotniczy Frankfurt. Po bankructwie poprzedniego właściciela, którym był Thomas Cook Group, spółka została wyłączona z masy upadłościowej i wystawiona na sprzedaż.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5