Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

LOT-em do USA. Nowy konkurs polskiego przewoźnika i Mastercard


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-07-26 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT-em do USA. Nowy konkurs polskiego przewoźnika i Mastercard
fot. PLL LOT
Konkurs Polskich Linii Lotniczych LOT i Mastercard zachęca do ubiegania się o wizę do Stanów Zjednoczonych. Żeby wygrać bilety lotnicze do wybranego portu LOT-u w USA i karty płatnicze o wartości 500 dolarów, wystarczy odpowiedzieć na pytania dotyczące wypełniania wniosku wizowego. LOT i Mastercard są uczestnikami koalicji „Bez wiz do USA” na rzecz zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków.
Konkurs LOT-u i Mastercard skierowany jest do tych, które pragną wybrać się do USA, ale nie posiadają jeszcze wizy. Wielu Polaków przekonanych jest o tym, że procedura wizowa jest skomplikowana i długotrwała, dlatego często w ogóle rezygnują z aplikowania. Konkurs ma na celu zmotywować i przekonać, że jest odwrotnie: proces ubiegania się o wizę jest bardzo prosty.

50 biletów do Stanów

Żeby wziąć udział w konkursie, należy rozwiązać quiz wielokrotnego wyboru, w którym możliwa jest więcej niż jedna poprawna odpowiedź, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach partnerów i odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Formularz dostępny jest na stronie www.lotemdousa.pl.

Na szczęśliwych zwycięzców czeka 50 dwuosobowych biletów na dowolny rejs LOT-u z lotniska Chopina w Warszawie w obie strony do jednego z portów w USA wraz z dwoma kartami przedpłaconymi Mastercard o wartości 250 dolarów każda. Kolejne etapy konkursu wizowego trwają: do 14 sierpnia, następnie od 15 sierpnia do 14 września i od 15 września do 14 października. Żeby skorzystać z nagrody, należy uzyskać wizę do USA w czasie trwania konkursu. W ramach każdego z etapów konkursu komisja wybiera 10 laureatów. Laureaci muszą spełnić wymagania regulaminu tj. otrzymać wizę w trakcie trwania konkursu.

LOT i Mastercard są uczestnikami koalicji „Bez wiz do USA” na rzecz zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków. Od wniosków wizowych składanych jeszcze przez dwa miesiące zależy, czy Polska wejdzie do amerykańskiego programu bezwizowego. Już 30 września kończy się obecny amerykański rok budżetowy, który trwa od 1 października 2017 roku. Włączenie Polski do Visa Waiver Program (VWP) jest uzależnione od tego, czy w tym okresie wskaźnik odmów dla wniosków o wizy B1/B2 (turystyczne i biznesowe), składanych przez obywateli Polski będzie niższy niż 3 proc.

Ten wymóg wystarczy spełnić tylko raz – później wynik nie jest już więcej weryfikowany. Polska jest coraz bliżej tego celu: w ubiegłym roku wskaźnik odmów wyniósł 5,9 proc., ale w tym roku dotychczas jest znacząco niższy. Z danych płynących ze strony amerykańskiej wynika, że aplikacji wizowych przybywa, a jednocześnie jakość wniosków się poprawia – wśród aplikujących więcej jest tych, którzy spełniają kryteria. Ostateczny wynik będzie znany jesienią, po zakończeniu amerykańskiego roku budżetowego.

Polska krajem bez wiz do Stanów?

Polska to dziś jedyny kraj objęty Układem z Schengen, od obywateli którego wymagane są wizy do USA. Amerykańskim VWP objętych jest 38 państw, w tym 23 z UE. Spośród całej Unii jedynie Polska, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr nadal nie zostały włączone programu.

LOT obsługuje dziś osiem połączeń do USA: z Warszawy do Nowego Jorku (JFK i Newark), Chicago i Los Angeles, z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu na JFK i do Chicago. W planach mamy uruchamianie kolejnych połączeń do USA. Od 2015 r. do dzisiaj liczba samolotów Boeing 787 Dreamliner, które latają na trasach transatlantyckich, wzrosła z pięciu do 11. Do końca 2019 r. LOT zwiększy możliwości przewozowe o 40 proc., odbierając cztery dodatkowe Dreamlinery w większej wersji B787-9. Wtedy we flocie LOT-u będzie ich w sumie 11.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Działamy na rzecz zniesienia wiz do USA

Prawo i polityka

LOT: Działamy na rzecz zniesienia wiz do USA

Roman Czubiński 13 kwietnia 2018

Branża turystyczna popiera ideę zniesienia wiz. Koalicjantem LOT

Biznes i przemysł

Branża turystyczna popiera ideę zniesienia wiz. Koalicjantem LOT

inf.pras./Redakcja 05 marca 2018

Do Stanów Zjednoczonych bez wiz? LOT dołącza do kampanii społecznej

Biznes i przemysł

Do Stanów Zjednoczonych bez wiz? LOT dołącza do kampanii społecznej

inf.pras./red. 24 stycznia 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5