Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT nie ogranicza lotów do Frankfurtu


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-07-19 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT nie ogranicza lotów do Frankfurtu
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT na razie nie planują wprowadzenia zmian w rozkładzie lotów do i z Frankfurtu nad Menem. Od tego tygodnia na największym lotnisku w Niemczech będzie mogło się odbywać w ciągu godziny 88 operacji lotniczych, zamiast 96, które wykonywane były wcześniej. Decyzja Fraportu o ograniczeniu przepustowości ma pomóc ustabilizować lotniczy chaos spowodowany brakiem osób dostępnych do pracy na lotnisku.
Fraport, operator portu lotniczego we Frankfurcie, wystąpił do niemieckiego ministerstwa transportu o zgodę na „zmniejszenie liczby odbywających się operacji lotniczych w porcie z 96 do 88 w ciągu jednej godziny” – powiedziała rzeczniczka spółki zarządzającej lotniskiem. Oczekuje się, że redukcja liczby obsługiwanych rotacji pozostanie wiążąca co najmniej do sierpnia i następuje po wcześniejszym cięciu liczby możliwych operacji do wykonania z czerwca, kiedy zmniejszono godzinną liczbę operacji lotniczych ze 106 do 96.

Z informacji, do których dotarła redakcja Rynku Lotniczego wynika, że do tej pory Polskie Linie Lotnicze LOT nie zmniejszyły, ani nie planują na razie redukcji siatki połączeń do i z Frankfurtu. – Na ten moment Polskie Linie Lotnicze LOT nie zredukowały liczby rejsów do Frankfurtu. Jesteśmy w kontakcie z koordynatorem slotowym i monitorujemy sytuację – poinformowało naszą redakcję Biuro Prasowe LOT-u.

Limit operacji prawdopodobnie wywoła oburzenie w niektórych innych liniach lotniczych. Po wprowadzeniu nowego ograniczenia liczby pasażerów na londyńskim lotnisku Heathrow linie Emirates nazwały ograniczenie „całkowicie nierozsądnym i niedopuszczalnym”. Willie Walsh, były zarządzający brytyjskimi liniami lotniczymi British Airways oraz grupą IAG, a obecnie dyrektor generalny IATA, wyznał, że działania podejmowane przez władze portu lotniczego Heathrow są „śmieszne”.

Do tej pory decyzję Fraportu pochwaliły niemieckie linie lotnicze Lufthansa. Zdaniem kadry zarządzającej przewoźnikiem ograniczanie godzinnej liczby operacji na lotnisku do 88 ruchów jest właściwym krokiem w kierunki ustabilizowania operacji lotniczych.

– W ostatnich tygodniach odwołaliśmy loty w kilku falach, aby odciążyć cały system. To rozczarowało wiele tysięcy klientów, spowodowało ogromną dodatkową pracę naszych pracowników i dodatkowe koszty, które liczone są w milionach euro – oświadczył w komunikacie prasowym Jens Ritter, dyrektor generalny Lufthansy. – We Frankfurcie wciąż są niedobry pracowników ze względu na wysoki wskaźnik absencji chorobowej. Nawet jak na rozkład lotów, który został już kilkakrotnie skrócony, decyzja podjęta przez Fraport jest słuszna – dodał Ritter.

Dyrektor linii stwierdził także, że odwołania lotów przez innych przewoźników przyczynią się stabilizacji działalności lotniska, gdyż anulacje rejsów będą równomiernie rozłożone na przewoźników korzystających z portu lotniczego we Frankfurcie. Rozmowy z innymi liniami lotniczymi „zintensyfikują się” po zatwierdzeniu przez ministerstwo wniosku spółki powiedziała rzeczniczka Fraport.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT odnawia i rozszerza umowę serwisową z Embraerem

Biznes i przemysł

LOT odnawia i rozszerza umowę serwisową z Embraerem

Avgeek 19 lipca 2022

LOT wprowadza możliwość odpłatnej zmiany rezerwacji w kategorii saver

Biznes i przemysł

LOT wprowadza możliwość odpłatnej zmiany rezerwacji w kategorii saver

Redakcja/inf. pras. 18 lipca 2022

Bloomberg: PLL LOT bliski wybrania airbusów A220

Biznes i przemysł

Bloomberg: PLL LOT bliski wybrania airbusów A220

simetra 17 lipca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5