Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Boeing zwolni 10 procent pracowników z sektora lotnictwa cywilnego


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-04-24 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Boeing zwolni 10 procent pracowników z sektora lotnictwa cywilnego
Fot. Boeing
Boeing planuje zmniejszyć liczbę pracowników w lotnictwie cywilnym o 10 procent, aby obniżyć koszty. Producent szuka oszczędności ze względu na trudną sytuację, spowodowaną pandemią koronawirusa.
Zwolnienia wpłynęłyby na jednostkę produkującą uziemione od przeszło roku wąskokadłubowe Boeingi 737 MAX-y, a także samoloty typu B787 Dreamliner i 777. Redukcja miejsc pracy może dotyczyć nawet 7 tys. pracowników. Boeing zatrudnia ponad 160 tys. osób na całym świecie, w tym 70 tys. w stanie Waszyngton, gdzie montowana jest większość samolotów cywilnych. Zakład w Południowej Karolinie produkuje tylko część Boeingów 787.

Wiadomość o tym pojawiła się zaledwie dzień po stopniowym wznowieniu produkcji w fabryce Puget Sound w Waszyngtonie, gdzie wprowadzono nowe środki bezpieczeństwa, mające na celu utrzymanie pracowników w odległości sześciu stóp od siebie, a także kontrole stanu zdrowia i stanowiska do mycia rąk.

David Calhoun, dyrektor generalny Boeinga, chce rozwiązać plan redukcji, zanim firma rozpocznie skomplikowane negocjacje ze administracją Stanów Zjednoczonych, w celu uzyskania federalnego wsparcia. Amerykański producent starał się o pomoc publiczną w wysokości 60 mld dolarów dla amerykańskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego w obliczu zastoju, spowodowanego pandemią COVID-19. Do tej pory dla Boeinga przeznaczonych zostało około 17 mld dolarów, uwzględnionych w federalnym projekcie ulg, zatwierdzonym pod koniec marca.

Otrzymanie pomocy rządowej zależy jednak od tego, czy firmy zgodzą się nie zwalniać pracowników po otrzymaniu pieniędzy podatników. Rzecznik Boeinga potwierdził, że producent oferuje programy „dobrowolnych zwolnień”, ale nie potwierdził wielkości planowanych redukcji.

Pracownicy, którzy skorzystają z oferty Boeinga na zwolnienie, otrzymają pakiet wynagrodzeń i świadczeń w ramach programu, który „ma na celu pomóc w zmniejszeniu liczebności siły roboczej poprzez dobrowolne działania”.

Boeing poniósł z powodu pandemii ogromne straty – nie dość, że niepewne są losy modelu B737 MAX, którego data powrotu do flot jest niejasna – z zamówień na samoloty producenta wciąż wycofują się kolejni przewoźnicy, walczący o przetrwanie.

Dotychczas zamówienie na 75 samolotów MAX-ów wycofała się firma Avalon, zajmująca się leasingiem maszyn. Wniosek o wycofanie zamówienia na 29 samolotów wniósł również China Development Bank. Nie ma także pewności co do zamówienia od Norwegian Air na 92 samoloty MAX i pięć 787 samolotów po ogłoszeniu upadłości przez cztery spółki zależne tej linii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Avgeek 20 kwietnia 2020

Boeing: 20 kwietnia wznawiamy produkcję samolotów komercyjnych

Biznes i przemysł

Boeing: 20 kwietnia wznawiamy produkcję samolotów komercyjnych

Avgeek 19 kwietnia 2020

Koronawirus. Piętrzą się anulacje zamówień Boeing MAX-ów

Biznes i przemysł

Koronawirus. Piętrzą się anulacje zamówień Boeing MAX-ów

Emilia Derewienko 15 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5