Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Boeing: 20 kwietnia wznawiamy produkcję samolotów komercyjnych


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2020-04-19 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/ Boeing

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Boeing: 20 kwietnia wznawiamy produkcję samolotów komercyjnych
Fot. Spirit AeroSystems
W przyszłym tygodniu Boeing wznowi produkcję samolotów komercyjnych w swoich obiektach w regionie Puget Sound, po zawieszeniu operacji w ubiegłym miesiącu w odpowiedzi na pandemię COVID-19. Na wszystkich swoich frontach firma podjęła dodatkowe środki ostrożności i wprowadziła kompleksowe procedury w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i zahamowaniu rozprzestrzeniania się COVID-19.
– Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, ich rodzin oraz społeczności jest naszym wspólnym priorytetem. To stopniowe podejście gwarantuje, że mamy niezawodną bazę zaopatrzenia, nasz sprzęt ochrony osobistej jest łatwo dostępny i mamy wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa, aby wznowić niezbędną produkcję dla naszych klientów - powiedział Stan Deal, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

Około 27 tys. osób w regionie Puget Sound powróci do produkcji programów B737MAX, B747, B767, B777 i B787, wspierając krytyczną globalną infrastrukturę transportową, usługi cargo oraz misje obrony narodowej i bezpieczeństwa. Na początku mijającego tygodnia Boeing wznowił głównie operacje produkcji zbrojeniowej w regionie gdzie pracuje 2500 osób. Natomiast praca w zakładach Boeing South Carolina pozostaje nadal zawieszona. Pracownicy programów 737, 747, 767 i 777 powrócą na trzecią zmianę już 20 kwietnia, a większość z nich powróci do pracy do 21 kwietnia. Pierwsi pracownicy programu B787 w Everett wrócą w południe 23 kwietnia, a kolejni powrócą do pracy 24 kwietnia.

Praktyki firmy wzmacniają lepszą dezynfekcję, zdrowie pracowników i dystans fizyczny przy przebywaniu ze współpracownikami i dostosowane są do wytycznych federalnych i stanowych, obejmując:

 • Rozłożone czasy rozpoczęcia zmiany w celu zmniejszenia przepływu pracowników przybywających i odchodzących z pracy,
 • Znaki wizualne, takie jak oznaczenia na podłodze i oznakowanie, aby stworzyć fizyczny dystans,
 • Nakrycia twarzy będą wymagane dla pracowników zakładów Boeing w stanie Waszyngton. Zachęca się pracowników do noszenia własnej maski, a ci, którzy nie mają dostępnej maski, otrzymają ją,
 • Zapewnienie wymaganego sprzętu ochrony osobistej pracownikom pracującym w obszarach, gdzie dystans fizyczny nie może być utrzymany przez dłuższy czas,
 • Poproszenie pracowników o przeprowadzenie kontroli stanu zdrowia przed przyjściem do pracy i pozostanie w domu w razie choroby,
 • Kontrola stanu zdrowia pracowników na początku każdej zmiany i dobrowolne badanie temperatury we wszystkich zakładach produkcyjnych,
 • Kontynuowane będą dalsze wirtualne spotkania dla pracowników, którzy mogą pracować z domu,
 • Transport i obszary wspólne dostosowane do dystansu fizycznego,
 • Stacje mycia rąk w obszarach o dużym natężeniu ruchu oraz dostępne dodatkowe środki czyszczące.
Ulepszone działania będą kontynuowane, dopóki warunki nie pozwolą na powrót do regularnej pracy. Boeing będzie nadal monitorować wytyczne rządu dotyczące COVID-19, oceniać wpływ na działalność firmy i dostosowywać plany w miarę rozwoju sytuacji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Koronawirus. Piętrzą się anulacje zamówień Boeing MAX-ów

Biznes i przemysł

Koronawirus. Piętrzą się anulacje zamówień Boeing MAX-ów

Emilia Derewienko 15 kwietnia 2020

Grupa Lufthansa: Pierwszy pakiet restrukturyzacyjny

Pasażer i linie lotnicze

Grupa Lufthansa: Pierwszy pakiet restrukturyzacyjny

Avgeek 09 kwietnia 2020

Boeing aktualizuje wadliwe oprogramowanie 737 MAX i stara się o zgodę na loty

Biznes i przemysł

Boeing aktualizuje wadliwe oprogramowanie 737 MAX i stara się o zgodę na loty

Rafał Dybiński 08 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5