Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Boeing planuje wznowić w maju dostawy Dreamlinerów


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-04-22 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/Agencja Reutera

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Boeing planuje wznowić w maju dostawy Dreamlinerów
Fot. Boeing
Boeing przekazał liniom lotniczym i leasingodawcom, że dostawy samolotów wersji 787 mogą zostać wznowione w drugiej połowie tego roku - informuje Agencja Reutera.
Do sygnału w sprawie Dreamlinerów, wysłanego od amerykańskiego producenta, należy podejść z dużą ostrożnością, ponieważ nie jest pierwszym w ostatnich miesiącach. Wcześniej wskazywał, że prawdopodobny miesiąc wznowienia dostaw to kwiecień bieżącego. Później przesunął datę na maj.

Był nawet taki moment, że Boeing wolał zaniechać takich przewidywań, kiedy Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) oznajmiła, że ​​samolot będzie mógł być ponownie dostarczany przewoźnikom i leasingodawcom, jeśli krajowy regulator będzie zadowolony z wyników kontroli.

FAA cofnęła stosowne zezwolenie Boeingowi w lutym bieżącego roku z powodu usterek i wad produkcyjnych, co wiązało się z utratą zaufania do procesu certyfikacji obszarów, które zostały powierzone firmie z Chicago.

Odzyskanie pozwolenia na wznowienie dostaw 787 przyniosłoby całej branży po dwóch ciężkich latach wielką ulgę. Ożywienie rynku długodystansowych połączeń przewoźników, czyli segmentu, w którym dominują Dreamlinery, było bowiem jednym z najwolniejszych ze względu na ograniczenia w podróżach międzynarodowych z powodu pandemii.

Aktualnie, gdy szczepienia są prawie wszędzie powszechne (jeszcze z wyjątkiem Afryki), a także zniesione zostały kwarantanny i testy, oczekuje się, że ruch transpacyficzny i transatlantycki wzrośnie wykładniczo w porównaniu z 2020 i 2021 rokiem. To właśnie będzie idealny czas dla boeingów 787, znakomitych samolotów, ale po bolesnych przejściach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5