Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Air Malta konsoliduje swoją siatkę połączeń


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-01-15 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Air Malta konsoliduje swoją siatkę połączeń
fot. Piotr Bożyk
Maltańskie narodowe linie lotnicze Air Malta zdecydowały o odwołaniu sporej liczby rejsów w okresie zimowym, ale bez zawieszania ani jednej trasy. W oświadczeniu przewoźnik przyczynę swojej decyzji argumentuje drastycznym spadkiem ilości rezerwacji. Planowane jest konsolidacja lotów w styczniu i lutym.
Air Malta twierdzi, że żadna z 16 destynacji, do których maltański flagowiec wykonuje regularne rejsy ze swojej macierzystej bazy na Międzynarodowym Lotnisku Malta, nie zostanie zawieszona. Na określonych trasach nastąpi jednak ograniczenie lotów.

Zaimplementowane działanie ma pomóc linii lotniczej lepiej poradzić sobie ze zmniejszoną liczbą osób podróżujących z powodu ograniczeń, które wprowadziły poszczególne europejskie państwa w związku z nowym wariantem koronawirusa – omikronem.

Air Malta chce uniknąć latania prawie pustymi samolotami

Air Malta twierdzi, że w przeciwieństwie do innych linii lotniczych, które latają na Maltę, nie planuje anulować żadnych tras, w tym tych, które planuje obsługiwać latem przyszłego roku. – Podejmujemy takie decyzje, aby sprostać wymaganiom klientów i uniknąć latania prawie pustymi samolotami. Takie działania będą kontynuowane do czasu powrotu popytu do normalnego poziomu. W takiej sytuacji musimy być bardzo zwinni i zdyscyplinowani finansowo, aby móc dostosować liczbę miejsc i skupić się na wydajności, aby chronić naszą płynność i wyniki finansowe. Biorąc pod uwagę bezprecedensowe czasy, w których żyjemy oraz wyzwania, przed którymi stoi Air Malta, stale optymalizujemy naszą siatkę pod kątem rentowności i płynności. Planujemy to kontynuować bez żadnych kompromisów – powiedział prezes wykonawczy Air Malta, David Curmi.

Cargo nie będzie zagrożone

Mówiąc o obawach ludzi związanych z dostarczaniem frachtu transportem lotniczym na wyspę, dyrektor Air Malta chciał zapewnić wszystkich, że Air Malta jest w pełni zaangażowana, a samoloty należące do linii lotniczej będą wozić potrzebne towary na Maltę. – Air Malta zobowiązuje się do pozostawania przez cały rok istotnym połączeniem wyspy z Europą kontynentalną, nie tylko w zakresie podróży i turystyki, ale także w celu przesyłania pilnych ładunków medycznych, poczty oraz innych towarów importowych i eksportowych wymaganych dla naszych różnych branż – dodał Curmi.

Zmniejszona rezerwacje i anulacje z powodu omikrona

 – Po gwałtownym rozwoju wariantu omikrona i wprowadzeniu restrykcji lub lockdownów w większości krajów Europy, linie Air Malta zanotowały spowolnienie liczby nowych rezerwacji i zaobserwowały wiele odwołań rezerwacji w styczniu i lutym – powiedział dyrektor handlowy Air Malta Roy Kinnear, odnosząc się do potrzeby konsolidacji i tego, jak COVID-19, a konkretnie wariant omikron doprowadził do decyzji.

– Te zmienne trendy były podobne w zeszłym roku, a rynki otwierały się i zamykały w zależności od poziomu zagrożenia. Połączenie obecnego spowolnienia rezerwacji w styczniu i lutym, które są naturalnie niższymi miesiącami popytu, spowodowało to niestety wyższy poziom konsolidacji częstotliwości w porównaniu z wcześniej oczekiwanymi ilościami lotów, ale jest to konieczne z komercyjnego punktu widzenia – dodał Roy Kinnear.

Air Malta powstała w 1947 roku po połączeniu Malta Instone Airline, BAS (Malta) Ltd i Malta Airlines. Przez długi okres czasu linie lotnicze walczyły o przetrwanie. Zysk w wysokości 1,2 mln euro przewoźnik osiągnął w 2018 roku. To był pierwszy raz od 18 lat, kiedy Air Malta mogła zakończyć rok na plusie. Mimo, że na przestrzeni lat we flota składała się z różnych samolotów to obecnie jest to linia lotnicza korzystająca wyłącznie z samolotów Airbusa. Dla Air Malta latają trzy airbusy A320-200 i cztery airbusy A320-200neo.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Air Malta zaoferują latem 51 lotów tygodniowo. Najczęściej rejsy na Sycylię

Pasażer i linie lotnicze

Air Malta zaoferują latem 51 lotów tygodniowo. Najczęściej rejsy na Sycylię

Rafał Dybiński 22 maja 2021

Malta Air, czyli nowy pomysł Ryanaira

Biznes i przemysł

Malta Air, czyli nowy pomysł Ryanaira

Aleksander Domański 10 czerwca 2019

 

Modernizacja torowiska w Katowicach Załężu

Infrastruktura i lotniska

Modernizacja torowiska w Katowicach Załężu

13 sierpnia 2022

Czytali Maciej i Tomasz Knapikowie

Pasażer i linie lotnicze

Czytali Maciej i Tomasz Knapikowie

13 sierpnia 2022

Hyperloop w Bawarii

Biznes i przemysł

Hyperloop w Bawarii

13 sierpnia 2022

Air New Zealand: B777 zamienią piaski Mojave na latanie

Pasażer i linie lotnicze

Air New Zealand: B777 zamienią piaski Mojave na latanie

13 sierpnia 2022

Emirates zmodernizują 120 samolotów

Biznes i przemysł

Emirates zmodernizują 120 samolotów

13 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5