Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Vinci przedstawia plan rozbudowy lotniska w Belgradzie


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-07-22 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Ruch-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Vinci przedstawia plan rozbudowy lotniska w Belgradzie
fot. Wikimedia Commons
Oddział francuskiej firmy budowlano-koncesyjnej Vinci Airports zaprezentował szczegółowy plan modernizacji lotniska im. Nikoli Tesli w Belgradzie w Serbii. Ma się ono stać w przyszłości centrum Europy Południowo-Wschodniej. Obecnie już, lotnisko w stolicy Serbii jest najruchliwszym portem w państwach byłej Jugosławii.
Rozwój Serbii

W ceremonii wzięli udział francuski prezydent Emmanuel Macron i prezydent Serbii Aleksander Vučić, a także przewodniczący VINCI Xavier Huillard i prezes firmy Nicolas Notebaert. – VINCI ma zaszczyt przyczynić się do rozwoju Serbii i wzmocnienia stosunków francusko-serbskich poprzez poprawę transportu lotniczego w kraju – powiedział Huillard.

– W ciągu najbliższych 25 lat będziemy ściśle współpracować z władzami Serbii jako kluczowym partnerem gospodarki kraju. Celem VINCI Airports jest uczynienie Belgradu przyszłym centrum Europy Południowo-Wschodniej – dodał Notebaert. W styczniu 2018 r. grupa Vinci Airports została wybrana jako preferowany oferent na koncesję na lotnisku Nikola Tesla w Belgradzie przez Serbię.

Firma otrzymała 25-letnią koncesję na prowadzenie lotniska w Belgradzie oraz uiszczenie jednorazowej opłaty koncesyjnej w wysokości 501 mln euro. Umowa obejmuje finansowanie, konserwację, renowację, eksploatację i rozbudowę lotniska oraz istniejącego systemu pasa startowego. Vinci Airports zgodziła się zainwestować kolejne 730 mln euro w nową infrastrukturę istniejącego terminalu lotniska i pasów startowych.

Lotnisko do rozbudowy

W styczniu tego roku Vinci Airports przyznał wart 262 mln euro kontrakt greckiej firmie budowlanej GEK Terna na budowę i remont lotniska Nikola Tesla w Belgradzie. Kontrakt obejmuje budowę nowego terminalu pasażerskiego o łącznej powierzchni 42 000 m² i modernizację istniejących obiektów terminalowych o łącznej powierzchni 15 000 m³.

GEK Terna będzie również odpowiedzialny za budowę nowego pasa startowego o długości 3500 m oraz modernizację istniejącego pasa startowego o długości 3 400 m. Ponadto zostanie zbudowana infrastruktura dla pieszych, nowy parking z 2400 miejscami, planowane są również inwestycje w urządzenia do obsługi odlotów i przylotów.

Celem VINCI Airports jest wspieranie dalszego rozwoju lotniska poprzez otwarcie nowych tras średnio- i długodystansowych, usprawnienie zarządzania przepływem pasażerów oraz rozpoczęcie polityki ochrony środowiska AirPact.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rozbudowa lotniska w Wiedniu skończy się w 2023 r. Będzie kosztować 0,5 mld euro

Infrastruktura i lotniska

Rozbudowa lotniska w Wiedniu skończy się w 2023 r. Będzie kosztować 0,5 mld euro

Aleksander Domański 12 lipca 2019

Rusza drugi przetarg na na rozbudowę terminala w Gdańsku

Infrastruktura i lotniska

Rusza drugi przetarg na na rozbudowę terminala w Gdańsku

Aleksander Domański 24 czerwca 2019

Nowy terminal lotniska Split zostanie uruchomiony za dwa tygodnie

Infrastruktura i lotniska

Nowy terminal lotniska Split zostanie uruchomiony za dwa tygodnie

Justyna Urbaniak 21 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5