Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Rozbudowa lotniska w Wiedniu skończy się w 2023 r. Będzie kosztować 0,5 mld euro


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-07-12 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy/ PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rozbudowa lotniska w Wiedniu skończy się w 2023 r. Będzie kosztować 0,5 mld euro
fot. Vienna Airport
Wiedeński port lotniczy poinformował w czwartek, że zainwestuje 500 milionów euro w rozbudowę i modernizację terminali. Do 2023 r. znacznie ma się zwiększyć m.in. powierzchnia przeznaczona dla lokali gastronomicznych i sklepów oraz salonik dla VIP-ów.
– Nasz port lotniczy będzie przez cztery lata wielkim placem budowy – powiedział członek zarządu wiedeńskiego lotniska Guenther Ofner. Podkreślił, że celem rozbudowy i modernizacji jest dołączenie do grona czołowych portów lotniczych w Europie.

Od 2012 r. liczba pasażerów korzystających z wiedeńskiego lotniska zwiększyła się o 40 proc. W tym roku port odnotował rekordową liczbę pasażerów w pierwszych pięciu miesiącach 2019 roku. Wzrosła ona o 25 proc., licząc rok do roku. Władze lotniska przewidują dalsze wzrosty liczby podróżnych, w związku ze wzrostem ruchu głównie w segmencie linii niskokosztowych.  

Jako że właśnie takie linie w dużej mierze budują sukces Wiednia, to oczywiste jest, że lotnisko musi oferować im atrakcyjne, czytaj niskie, stawki. Trzeba więc zarabiać na samym ruchu pasażerskim. Metodą na to jest stworzenie dla klientów lotniska rozbudowanej i kuszącej oferty gastronomicznej i handlowej oraz innych usług Pisząc obrazowo, wiele lotnisk zamienia się w rodzaj centrów handlowych. Ta tendencja jest powszechna. Nie dotyczy to tylko obiektów, gdzie gros połączeń oferują LCC. Monachium, duży węzeł przesiadkowy Lufthansy tzw. tradycyjnej linii, swój zysk za zeszły rok zbudowało właśnie na dochodach tzw. pozalotniskowych jak opłaty za parking, wynajem powierzchni handlowych itd.  

W 2018 roku lotnisko odprawiło 27 milionów pasażerów do/z Wiednia. Z lotniska operują 74 linie lotnicze do 205 miejsc w 71 krajach. Na początku roku władze portu mówiły o rocznym wzroście na poziomie 10 proc. To pozwoliłoby zbliżyć się do bariery 30 mln osób. Teraz w zasadzie jest pewne, że największe lotnisko w naszym regionie (Europie Środkowej) przekroczy, i to znacznie, tę wartość.   

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rusza drugi przetarg na na rozbudowę terminala w Gdańsku

Infrastruktura i lotniska

Rusza drugi przetarg na na rozbudowę terminala w Gdańsku

Aleksander Domański 24 czerwca 2019

Nowy terminal lotniska Split zostanie uruchomiony za dwa tygodnie

Infrastruktura i lotniska

Nowy terminal lotniska Split zostanie uruchomiony za dwa tygodnie

Justyna Urbaniak 21 czerwca 2019

Greckie lotniska do pilnej rozbudowy

Infrastruktura i lotniska

Greckie lotniska do pilnej rozbudowy

Justyna Urbaniak 13 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5