Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Turkish Airlines. Rekordowa siatka lotów do USA


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2021-11-30 12:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Turkish Airlines

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Turkish Airlines. Rekordowa siatka lotów do USA
fot. Turkish Airlines
Turecki narodowy przewoźnik, Turkish Airlines (TK), planuje rekordową pod względem częstotliwości lotów i oferowanych kierunków siatkę połączeń do USA w sezonie letnim 2022. Liczba bezpośrednich rejsów ze Stambułu do Stanów Zjednoczonych będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej.
Wszystkie rejsy odbywają się z nowego lotniska obsługującego Stambuł, położonego godzinę jazdy od centrum miasta. Przewidziano średnio 18 połączeń dziennie do amerykańskich aglomeracji. Zarówno dzienna, jak i tygodniowa liczba atlantyckich rejsów przewoźnika jest zdecydowanie wyższa od przedpandemicznego, rekordowego rozkładu lotów do Ameryki.

Niespotykana wcześniej siatka do USA

W sezonie letnim 2022 Turkish Airlines zaoferuje 11 destynacji na terytorium Stanów Zjednoczonych. Analizują wybrany tydzień w połowie lipca (11.071−18.07.), widać, że turecka linia lotnicza zaoferuje ze Stambułu 132 wyloty do USA. Ponad połowa z 11 oferowanych kierunków będzie obsługiwana co najmniej dwa razy dziennie.

Turkish Airlines poleci do:

 • Nowego Jorku (JFK), 3 rejsy dziennie,
 • Chicago, 2 rejsy dziennie,
 • Los Angeles, 2 rejsy dziennie,
 • Miami, 2 rejsy dziennie,
 • San Francisco, 2 rejsy dziennie,
 • Waszyngtonu D.C., 2 rejsy dziennie,
 • Bostonu, 10 rejsów tygodniowo,
 • Houston, 10 rejsów tygodniowo,
 • Atlanty, 1 rejs dziennie,
 • Dallas, 1 rejsem dziennie,
 • Newark, 1 rejs dziennie.

Loty do Ameryki wzrosły o 75%


Odloty do USA ze Stambułu wzrosły z 75 rejsów tygodniowo oferowanych przed pandemią w 2019 roku do ponad 130 w zaplanowanym sezonie letnim 2022 roku. Oferowanie Turkish Airlines na tym rynku zwiększyło się o dokładnie o 76%. Jest to zaskakujący wzrost liczby połączeń w stosunkowo krótkim okresie. Warto dodać, że cały czas trwa pandemia, a kolejne fale zachorowań na COVID i nowo pojawiąjące się odmiany wirusa mogą zakłócić plany przewoźnika.

Zwiększenie obecności na amerykańskim rynku możliwe było dzięki ponownemu wprowadzeniu połączeń do Newark w New Jersey w maju 2021 roku. Loty do obsługującego aglomerację Nowego Jorku lotniska powróciły po 27 lat nieobecności Turkish Airlines w tym porcie. Wzrost lotów możliwy był też poprzez inaugurację lotów do Dallas w Teksasie we wrześniu 2021 roku.

Częstotliwość lotów do Chicago, Miami, Los Angeles, San Francisco i Waszyngtonu D.C. urosła do dwóch rotacji dziennie. Rejsy do Houston i Bostonu zanotowały wzrost o 43%. Atlanta zyskała dwa dodatkowe loty w tygodniu i będzie obsługiwana codziennie.

Kluczowa rola Dreamlinera

Do obsługi rynku amerykańskiego linia ze Stambułu wyznaczyła boeinga B777-300ER, boeinga B787-9 i airbusa A330-300. Największy samolot – B777-300ER – będzie wykorzystany przy 60 wylotach do USA. To daje 45% łącznego oferowania. Z rozkładu wynika, że samolot, który oferuje największą liczbę miejsc, będzie wykorzystany na dobrze prosperujących popołudniowych rejsach, do np. Chicago, Miami, Nowego Jorku-JFK czy Los Angeles. Są to kierunki, gdzie współczynniki wypełnienia miejsc osiągają wysokie wskaźniki.

Dreamliner wykona w tym okresie 58 wylotów (44% wszystkich zaplanowanych odlotów). Mającego mniejszą pojemność B787-9 linia wykorzysta przy okazji porannych lotów, które zostały dodane do rozkładu w celu zwiększenia częstotliwości obsługiwanych destynacji. Ten model samolotu przewoźnik wybiera również do obsługi nowo otwieranych połączeń.

Airbus A330 obsłuży wyłącznie loty do Newarku i Bostonu. Szerokokadłubowy samolot Airbusa wykona 14 lotów w tygodniu do położonych na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych miast.

Detroit, Denver i Seattle nowymi kierunkami?

Podczas gdy daty inauguracji nie są jeszcze znane, Turkish Airlines, wskazał Detroit oraz Seattle jako kolejne miasta w USA, do których polecą samoloty przewoźnika. Wysoko na liście potencjalnie nowych kierunków linia umieszcza Denver. Stolica stanu Kolorado po raz pierwszy pojawiła się jako możliwa nowa destynacja przy okazji ogłoszenia lotów do Dallas.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pakistan ratuje lotnictwo cywilne w Afganistanie

Prawo i polityka

Pakistan ratuje lotnictwo cywilne w Afganistanie

Matusz Kieruzal 25 listopada 2021

Turkish Airlines i Belavia: Imigranci już nie polecą do Mińska

Prawo i polityka

Turkish Airlines i Belavia: Imigranci już nie polecą do Mińska

simetrArtur Bogdanowicz/ współpraca Simetra 12 listopada 2021

 

Modernizacja torowiska w Katowicach Załężu

Infrastruktura i lotniska

Modernizacja torowiska w Katowicach Załężu

13 sierpnia 2022

Czytali Maciej i Tomasz Knapikowie

Pasażer i linie lotnicze

Czytali Maciej i Tomasz Knapikowie

13 sierpnia 2022

Hyperloop w Bawarii

Biznes i przemysł

Hyperloop w Bawarii

13 sierpnia 2022

Air New Zealand: B777 zamienią piaski Mojave na latanie

Pasażer i linie lotnicze

Air New Zealand: B777 zamienią piaski Mojave na latanie

13 sierpnia 2022

Emirates zmodernizują 120 samolotów

Biznes i przemysł

Emirates zmodernizują 120 samolotów

13 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5