Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Samson: Planujemy kontrole na lotniskach


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-06-01 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Urząd Lotnictwa Cywilnego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Samson: Planujemy kontrole na lotniskach
fot. Janusz Mincewicz
Samson: Planujemy kontrole na lotniskach
Samson: Planujemy kontrole na lotniskach
Samson: Planujemy kontrole na lotniskach
Samson: Planujemy kontrole na lotniskach
Urząd Lotnictwa Cywilnego, opierając się na wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) podał szczegółowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa na krajowych lotniskach i na pokładach samolotów. Zapowiadane się również kontrole w portach.
Kontrola temperatury, obowiązkowe maski

Ich celem jest ograniczenie ryzyka transmisji SARS-CoV-2. Europejskie rekomendacje zostały wypracowane przez ekspertów z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz EASA. - Naszym priorytetem podczas tworzenia wytycznych było zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów na lotniskach i pokładach samolotów. Chcemy, aby pasażerowie czuli się w pełni bezpiecznie podróżując samolotem. Jednolite procedury mają także na celu zapobiegnięcie sytuacji, w której lotnictwo stanie się źródłem ponownej infekcji - wyjaśnił Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. By zachować wymogi bezpieczeństwa będą: kontrolne pomiary temperatury pasażerów przy wejściu do terminali, wstęp tylko dla pasażerów z biletami, dystans społeczny, obowiązek noszenia maseczek, ograniczenie korzystania z usług i obiektów lotniskowych np. z placów zabaw oraz palarni. To główne wymogi, z którymi pasażerowie spotkają się na lotniskach w Polsce i Europie. - Nowością będzie obowiązek wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, zgodnie z instrukcją przewoźnika – podkreśla prezes Samson. - Pasażerowie będą zobowiązani do wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego przed lądowaniem – dodał.

ULC. Będą kontrole lotnisk

Lotniska mają zapewnić dostęp do środków dezynfekcyjnych oraz płatnych dyspenserów z maseczkami ochronnymi. W celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu między pasażerami a pracownikami lotnisk np. w punktach informacji, kontroli paszportowej czy odprawy zostaną zainstalowane ekrany ochronne. Pracownicy lotnisk będą zaopatrzeni w sprzęt ochronny, a terminale będą regularnie czyszczone i dezynfekowane. Personel pokładowy podczas lotu zostanie wyposażony w maseczki i rękawiczki. Pasażerowie będą zobowiązani do zakrywania maseczką ust i nosa przez cały lot. Serwis pokładowy zostanie ograniczony, aby maksymalnie zmniejszyć bezpośredni kontakt pasażerów z załogą. Napoje i przekąski będą serwowane w indywidualnych opakowaniach.

- Tylko konsekwentne stosowanie się do zaleceń uczyni latanie bezpiecznym. W najbliższym czasie planujemy kontrole na lotniskach, aby sprawdzić egzekwowanie nowych wymagań. Apeluję również do pasażerów o wykonywanie poleceń personelu lotniczego i pracowników lotnisk. Jestem przekonany, że dzięki współpracy i wzajemnemu zrozumieniu podróż lotnicza przebiegnie szybko i sprawnie - stwierdził Piotr Samson.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowe zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem

Pasażer i linie lotnicze

Nowe zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem

Rafał Dybiński 29 maja 2020

Litwa, Łotwa, Estonia… Do tych krajów polecimy najwcześniej

Biznes i przemysł

Litwa, Łotwa, Estonia… Do tych krajów polecimy najwcześniej

Emilia Derewienko 26 maja 2020

Prezes ULC, Piotr Samson, w zarządzie ECAC

Prawo i polityka

Prezes ULC, Piotr Samson, w zarządzie ECAC

Red. ed 21 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5