Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Rosyjski frachtowy Jumbo Jet zatrzymany na lotnisku w Niemczech


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-04-08 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rosyjski frachtowy Jumbo Jet zatrzymany na lotnisku w Niemczech
fot. Cargologicair
Boeing 747 w wersji cargo, obsługiwany przez firmę Cargologicair UK, nie dostał pozwolenia na start z niemieckiego lotniska w Hahn w Nadrenii-Palatynacie z powodu nałożonych na Rosję sankcji. Na razie nic się w tej sprawie nie zmieni – informuje w "Der Spiegel". 
Federalne ministerstwo transportu Niemiec wyjaśniło, że przewoźnik lotniczego frachtu Cargologicair UK jest w całości własnością Cargo Logic Holding Ltd., firmy należącej do dwóch obywateli Rosji. Opłata za postój wynosi około 1200 euro dziennie.

Transportowy Jumbo Jet będący pod kontrolą rosyjskiej spółki matki nie może wylecieć z portu lotniczego Frankfurt-Hahn w Nadrenii-Palatynacie. Boeing 747, obsługiwany przez frachtowe linie lotnicze Cargologicair UK, utknął w Hunsrück na czas nieokreślony. Powodem zatrzymania jest rosyjska agresja wojskowa przeciwko Ukrainie i związane z nią sankcje i ograniczenia wprowadzone, aby zmniejszyć rosyjską gospodarkę.

Trzy euro za tonę

– Ponieważ linie lotnicze Cargologicair UK i jej samoloty podlegają obecnym sankcjom UE, na B747, który przechodził konserwację na lotnisku w Hahn, również nałożono zakaz startów. Władze tego niemieckiego portu lotniczego nie są wstanie wskazać daty, kiedy sankcje zostaną zniesione, a co za tym idzie samolot będzie mógł opuścić lotnisko –  oznajmił agencji prasowej DPA krajowy urząd ds. mobilności jako organ ds. lotnictwa i bezpieczeństwa lotniczego Nadrenii-Palatynatu.

– Pobieramy dzienną opłatę parkingową w wysokości trzech euro za tonę lub część maksymalnej masy startowej. W przypadku tego samolotu to około 400 ton, więc opłata za postój wynosi około 1200 euro dziennie – powiedział rzecznik zarządcy upadłościowego lotniska w Hahn, Jan Markus Plathner, cytowany przez „Der Spiegel” 

Unijne obywatelstwo szefa nie pomaga

Federalne Ministerstwo Transportu wyjaśniło również, że linie lotnicze Cargologicair UK są w 100 proc. własnością Cargo Logic Holding Ltd. Przedsiębiorstwo zarządzane jest przez Aleksieja Isajkina i Siergieja Szkljanika, którzy są obywatelami Federacji Rosyjskiej. Fakt, że Isajkin ma również paszport cypryjski, nie ma znaczenia dla tej decyzji. O ocenie stanu faktycznego decyduje obywatelstwo rosyjskie. Linie lotnicze Cargologicair UK na razie nie skomentowały całej sprawy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5