Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Rekordowy 2018 rok w MPL Warszawa-Modlin


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-01-08 11:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Modlin Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rekordowy 2018 rok w MPL Warszawa-Modlin
fot. Flickr
Rok 2018 był pod wieloma względami przełomowy dla lotniska w Modlinie. W każdym miesiącu port bił kolejne rekordy, a w grudniu po raz pierwszy, w Modlinie odprawiono 3-milionowego pasażera w ciągu jednego roku kalendarzowego. Liczba klientów lotniska w grudniu 2018 wyniosła 238 207. W całym 2018 roku obsłużono w Modlinie 3 081 966 pasażerów. Daje to wzrost o 5,1% r/r. 
W 2018 zrealizowano ważną inwestycję polegającą na wykonaniu remontu dróg kołowania DK-A1 i DK-B. Dużym osiągnięciem było przeprowadzenie remontu drogi startowej lotniska „pod ruchem” nie generując ani jednego opóźnienia operacji lotniczych czy przekierowania. 

W 2018 roku Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadził kontrolę po roku od procesu konwersji certyfikatu lotniska. Kontrola ta nie wykazała ani jednej nieprawidłowości w żadnym z 25 obszarów kontroli. Dzięki dobrym efektom pracy cykl nadzoru ULC został wydłużony z 1 roku do 2 lat. 

Pod koniec 2018 roku na lotnisku w Modlinie została uruchomiona  nowa wieża kontroli ruchu lotniczego. Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą też pracować z drugiej wieży, mobilnej. Te dwa rozwiązania zastąpiły wieżę, która w Modlinie działała od otwarcia portu w 2012 r. Pozwolenie na jej użytkowanie było ważne do końca 2018 r. 

– Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyposażyła obie wieże w najnowocześniejszy sprzęt. Ostatnie miesiące ubiegłego roku upłynęły pod znakiem bardzo intensywnych prac zespołów roboczych zarówno po stronie PAŻP, jak i portu lotniczego. Bardzo mnie to cieszy, że pracując w naprawdę napiętym harmonogramie, udało się osiągnąć wspólny cel – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. 

W listopadzie 2018 roku wojewoda mazowiecki ogłosił zakup 5 bramek biometrycznych dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Bramki zostaną zainstalowane w tym roku i będą częścią systemu automatycznej odprawy granicznej pasażerów. Także w 2019 roku zostanie zrealizowana inwestycja Orlen Aviation – budowa bazy paliw na lotnisku  Warszawa/Modlin.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Rekordowe 8,8 mln pasażerów w roku 2018

Biznes i przemysł

LOT: Rekordowe 8,8 mln pasażerów w roku 2018

Aleksander Domański 04 stycznia 2019

Ruch w największym ukraińskim porcie rośnie

Pasażer i linie lotnicze

Ruch w największym ukraińskim porcie rośnie

Justyna Urbaniak 04 stycznia 2019

Olsztyn-Mazury zrealizował plan na 2018 r.

Pasażer i linie lotnicze

Olsztyn-Mazury zrealizował plan na 2018 r.

Justyna Urbaniak 04 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5