Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Orlen Aviation chce zbudować skład paliw na lotnisku w Modlinie


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras./ Redakcja

Data publikacji:
2018-12-12 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Orlen Aviation chce zbudować skład paliw na lotnisku w Modlinie
fot. Modlin Airport
Spółka Orlen Aviation z grupy PKN Orlen ogłosiła we wtorek zaproszenie do złożenia oferty na wybór wykonawcy budowy składu paliw lotniczych na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Warszawa–Modlin. Inwestycja ma być gotowa do końca 2019 r.
Przedmiot usługi przewiduje realizację inwestycji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Oferty w postępowaniu można składać do 22 stycznia 2019 r. – poinformował w ogłoszeniu Orlen Aviation.

Spółka wyjaśniła, iż planowana inwestycja obejmować ma m.in. budowę czterech zbiorników paliwa lotniczego JET-A1 o pojemności 100 metrów sześc. każdy, „które stanowić będą lotniskowy skład paliw”, a także dwóch stanowisk wydawania paliwa ze zbiorników magazynowych do autocystern, dwóch stanowisk odbiorczych paliwa oraz rurociągów technologicznych, zgodnie z dokumentacją projektową.

Orlen Aviation zaznaczył przy tym, iż posiada dokumentację projektową, na podstawie której uzyskał pozwolenie na budowę dla przedmiotowej inwestycji. – Inwestor oczekuje wykonania prac wraz z przekazaniem instalacji do użytkowania nie później niż do 31 grudnia 2019 r. – podała spółka. Według niej, inwestycja ma zostać zrealizowana na terenie dzierżawionym od Międzynarodowego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

– Inwestycja spółki PKN Orlen to kolejny ważny krok wspierający rozwój Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Cieszy nas decyzja Orlen Aviation o budowie nowoczesnej infrastruktury paliwowej, ponieważ wzbogaca ona cały region północnego Mazowsza i potwierdza, że lotnisko w Modlinie ma ogromny potencjał rozwojowy – komentuje dla Rynku Lotniczego Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu MPL Warszawa/Modlin.

Orlen Aviation to podmiot istniejący od 1997 r., w którym PKN Orlen posiada 100 proc. udziałów – do kwietnia 2017 r. spółka działała pod nazwą Petrolot. Orlen Aviation specjalizuje się w tankowaniu samolotów i lotniskowym magazynowaniu paliw. Posiada magazyny o łącznej pojemności 18 tys. metrów sześc. Działa w 11 krajowych portach lotniczych, w tym w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Modlinie. Obsługuje też linie lotnicze korzystające z międzynarodowego portu lotniczego im. Vaclava Havla w Pradze, największego w Czechach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PKN Orlen partnerem strategicznym IATA

Biznes i przemysł

PKN Orlen partnerem strategicznym IATA

Redakcja 08 stycznia 2018

Orlen Aviation: Pierwsza z nowych autocystern już na Lotnisku Chopina

Infrastruktura i lotniska

Orlen Aviation: Pierwsza z nowych autocystern już na Lotnisku Chopina

inf.pras/redakcja 19 grudnia 2017

ORLEN Aviation: Wyjątkowo udany sezon

Biznes i przemysł

ORLEN Aviation: Wyjątkowo udany sezon

Łukasz Malinowski 07 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5