Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

PLL LOT: Wniosek związków zawodowych dotyczący LOT Crew jest bezzasadny


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2020-12-10 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT: Wniosek związków zawodowych dotyczący LOT Crew jest bezzasadny
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT specjalnie dla Rynku Lotniczego odniosły się do zarzutów Związkowej Alternatywy. Złożona do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota skarga dotyczyła wykroczenia polegającego na prowadzeniu działalności gospodarczej w LOT Crew bez wymaganego wpisu do rejestru agencji zatrudnienia. Według narodowego przewoźnika znad Wisły wniosek jest bezzasadny.
Przedstawiciele Związkowej Alternatywy, powołując się w piśmie z 2 grudnia bieżącego roku na art. 121 ust. 1 o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, byli przekonani, że brak stosowanej rejestracji działalność gospodarczą w ramach LOT Crew był wykroczeniem i podlegał karze ograniczenia wolności lub grzywny. Z posiadanych przez związkowców informacji miało wynikać, że "osoby kierujące ww. podmiotem nie dokonały obowiązku stosownej rejestracji prowadzonej działalności".

LOT Crew to spółka córka PLL LOT, która zajmuje się rejestracją kapitanów na samozatrudnieniu. Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego od wielu miesięcy krytykował nie tylko funkcjonowanie ww. podmiotu, ale też wskazywał, że "zatrudnianie nieetatowe w sytuacji, gdy są spełnione wszystkie warunki pracy na etat, jest sprzeczne z prawem".

Redakcja Rynku Lotniczego poprosiła PLL LOT o komentarz w tej sprawie i otrzymała odpowiedź z biura prasowego linii lotniczych. "Wniosek złożony przez Związki Zawodowe do prokuratury jest bezzasadny, ponieważ nigdy doszło do prawomocnego wykreślenia LOT Crew Sp. z o.o. z Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ)" - zapewniają przedstawiciele PLL LOT. 

"Potwierdzeniem tego, jest wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 3 lipca br., który stwierdza, że nie doszło do popełnienia w LOT Crew wykroczenia polegającego na prowadzeniu działalności gospodarczej bez wymaganego wpisu do rejestru agencji zatrudnienia" - dodano w przekazanym oświadczeniu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pierwszy od uziemienia Boeing 737 MAX dostarczony United Airlines

Biznes i przemysł

Pierwszy od uziemienia Boeing 737 MAX dostarczony United Airlines

Rafał Dybiński 10 grudnia 2020

PLL LOT z umową na czartery VIP. 99 mln zł za kolejny rok

Biznes i przemysł

PLL LOT z umową na czartery VIP. 99 mln zł za kolejny rok

Rafał Dybiński 10 grudnia 2020

Związkowcy apelują do premiera. „LOT jest traktowany jak balast"

Prawo i polityka

Związkowcy apelują do premiera. „LOT jest traktowany jak balast"

Rafał Dybiński 06 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5