Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

PLL LOT ogłasza konkurs na stanowisko prezesa zarządu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-07-11 15:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT ogłasza konkurs na stanowisko prezesa zarządu
fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły w czwartek (11 lipca) postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki, w związku z końcem kadencji Rafała Milczarskiego.
Od początku lipca tego roku Rafał Milczarski nie jest już prezesem, a pełniącym obowiązki prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT. Kadencja wybranego w styczniu 2016 roku szefa LOT-u dobiegła bowiem końca.

Ogłoszenia będą przyjmowane do 24 lipca 2019 roku. Otwarcie zgłoszeń nastąpi dzień później, natomiast rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami będą przeprowadzane od 29 lipca w siedzibie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Od kandydatów wymagane jest minimum 2-letnie doświadczenie w branży lotniczej, posiadanie co najmniej 5-letniego okresu zatrudnienia na podstawie umowy i 3-letniego doświadczenia na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Obecny p.o. prezesa narodowego przewoźnika, Rafał Milczarski, został powołany na to stanowisko w styczniu 2016 roku, po odwołaniu ówczesnego szefa linii, Marcina Celejewskiego, który tę funkcję pełnił od sierpnia 2015 roku (po rezygnacji Sebastiana Mikosza). Podczas ostatniej rekrutacji, na stanowisko trzech członków zarządu PLL LOT, trafiło około 30 zgłoszeń.

Milczarski ma bogate, wieloletnie doświadczenie w branży transportowej. Zanim został prezesem LOT-u, współtworzył Kolej Bałtycką – jednego z pierwszych prywatnych przewoźników towarowych w Polsce. Jest również założycielem Frightlinera PL.

To za kadencji Rafała Milczarskiego LOT rozwinął się jeśli chodzi o liczbę nowych destynacji i samolotów we flocie. Także za jego prezesury miał miejsce strajk związków zawodowych w październiku 2018 roku, który zakończył się porozumieniem stron formalnie dopiero pod koniec marca tego roku. Umowa zakończyła wieloletni okres sporów zbiorowych w liniach lotniczych i ustaliła nowy regulamin wynagrodzeń dla pilotów i załóg pokładowych.

Obecny p.o. prezesa LOT-u stoi na czele założonej w ubiegłym roku Polskiej Grupy Lotniczej, która zrzesza najważniejsze podmioty w branży, należące do Skarbu Państwa. Stanowisko to Rafał Milczarski pełni pro publico bono.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
British Airways pierwszym zagranicznym przewoźnikiem na lotnisku Pekin-Daxing

Infrastruktura i lotniska

British Airways pierwszym zagranicznym przewoźnikiem na lotnisku Pekin-Daxing

Emilia Derewienko 10 lipca 2019

LOT: Z Niemiec do Singapuru z przesiadką w Warszawie

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Z Niemiec do Singapuru z przesiadką w Warszawie

Redakcja 10 lipca 2019

Połączenia PLL LOT do Pekinu-Daxing to dobre posunięcie

Pasażer i linie lotnicze

Połączenia PLL LOT do Pekinu-Daxing to dobre posunięcie

Tomasz Śniedziewski 09 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5