Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Strajk w LOT zaognia się. Milczarski: Zwolniliśmy dyscyplinarnie 67 osób


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-10-22 13:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Strajk w LOT zaognia się. Milczarski: Zwolniliśmy dyscyplinarnie 67 osób
fot. Piotr Bożyk
– Apelowaliśmy o to żeby się wycofać, co do wczoraj mogło się odbyć bez konsekwencji. Wczoraj został odwołany pierwszy, dalekodystansowy lot i nie mieliśmy innego wyjścia – mówi Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, o zwolnieniu dyscyplinarnym 67 protestujących osób. 
Prezes LOT-u przypomniał, że anulowanie rejsu do Toronto to narażanie spółki na straty w wysokości przekraczającej milion złotych. – Nie ma tolerancji na narażanie spółki na straty – nie mieliśmy innego wyjścia. Zwolniliśmy dzisiaj, dyscyplinarnie, ze skutkiem natychmiastowym 67 osób, zwolnienie odbyło się w trybie prawnym bez konsekwencji – mówił Rafał Milczarski podczas konferencji prasowej. Dodał, że ma nadzieję, że liczba zwolnień jest ostateczna i wielokrotnie podkreślał, że dawał pikietującym szansę, aby się wycofać. 

Zaznaczył, że spółka otrzymała sądowe zabezpieczenie strajku. – Zarząd w wielu komunikatach pisemnych i osobistych, wielokrotnie informował pracowników o nielegalności strajku – podkreślał prezes LOT-u. 
Jak dodał, do wczorajszego dnia, kiedy to został odwołany pierwszy rejs, mogło się to obyć bez konsekwencji. Milczarski zaapelował również do pracowników, którzy są namawiani do dołączenia się do strajku. 

– Strajkujący nakładają ogromną presję na pracowników, prosimy o nieodbieranie telefonów od pikietujących – komentował. Jak poinformował prezes PLL LOT, w dniu dzisiejszym zakończył się również spór zbiorowy, ciągnący się od 2013 roku. Spółka podpisała bowiem porozumienie z dwoma związkami – NSZZ Solidarność i ze Związkiem Pracowników PLL LOT.  

Prezes spółki odniósł się też do pojawiających się w mediach informacji o zatrudnianiu w Locie osób na umowy cywilnoprawne, tzw. śmieciówki.

– Nie stosujemy umów śmieciowych. Te osoby na umowach B2B są na własnej działalności. Nie przewidujemy zmiany tych kontraktów na umowy o pracę, ale również nie wypychaliśmy nikogo na umowy śmieciowe. To niezgodne z prawdą – tłumaczył Milczarski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Siódmy dzień strajku w LOT. Dwanaście rejsów odwołanych

Prawo i polityka

Siódmy dzień strajku w LOT. Dwanaście rejsów odwołanych

Emilia Derewienko 24 października 2018

Kolejowe związki popierają strajk w LOT

Prawo i polityka

Kolejowe związki popierają strajk w LOT

Łukasz Malinowski 23 października 2018

Prezes LOT-u: Nie ma zgody na anarchię. Zostaję w firmie

Prawo i polityka

Prezes LOT-u: Nie ma zgody na anarchię. Zostaję w firmie

Emilia Derewienko, Łukasz Malinowski 23 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5