Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Nowy zakaz lotów z Armenią i Gruzją, ale już bez Ekwadoru i Indii


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-10-13 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy zakaz lotów z Armenią i Gruzją, ale już bez Ekwadoru i Indii
fot. Piotr Bożyk
Rada Ministrów zatwierdziła rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Drogą powietrzną nie będzie można przemieścić się do 29 krajów, w tym do Armenii, Gruzji oraz Czarnogóry. Zakaz został zdjęty z Indii, Ekwadoru, a także Bośni i Hercegowiny.
Rozporządzenie, uwzględniające współczynnik dotyczący 14-dniowej skumulowanej liczby zakażeń wirusem COVID-19, będzie obowiązywało w dniach od 14 do 27 października. Utrzymano możliwość latania na obszarze Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także w strefie Schengen oraz na Ukrainę.

Na liście krajów objętych zakazem lotów pozostaną Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Brazylia, Czarnogóra, Chile, Gujana, Gruzja, Irak, Izrael, Jordania, Katar, Kolumbia, Kostaryka, Kuwejt, Liban, Libia,  Malediwy, Mołdawia, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, Stany Zjednoczone Ameryki, Tunezja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Nadal obowiązywać będzie zasada, że państwo znajdujące się na liście zakazów może być z niej zdjęte niezwłocznie po notyfikowaniu wprowadzenia obowiązku przedstawienia aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu. Rozporządzenie zostało zatwierdzone na podstawie przepisów ustawy z dnia 3 lipca 2002 roku.

Współczynnik dotyczący 14-dniowej skumulowanej liczby zakażeń - przekraczającej 90 - wirusem COVID-19 na 100 tys. mieszkańców jest tworzony w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowy zakaz lotów bez Hiszpanii oraz Ukrainy

Prawo i polityka

Nowy zakaz lotów bez Hiszpanii oraz Ukrainy

Rafał Dybiński 29 września 2020

Hiszpania znika z zakazu lotów. Jest projekt nowego rozporządzenia

Prawo i polityka

Hiszpania znika z zakazu lotów. Jest projekt nowego rozporządzenia

Rafał Dybiński 25 września 2020

MSZ: Można znów latać do Francji. Zakaz został zniesiony

Prawo i polityka

MSZ: Można znów latać do Francji. Zakaz został zniesiony

Rafał Dybiński 22 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5