Partnerzy serwisu:
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Nowości w produktach pokładowych przewoźników z Azji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-12-2021
Ostatnia modyfikacja:
04-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
Nowości w produktach pokładowych przewoźników z Azji
fot. Cathay PacificA350-1000+JCL
Współpraca z uznanymi platformami streamingowymi czy zapewnienie “bezdotykowej ochrony” - linie lotnicze z Azji Wschodniej, regionu w największym stopniu dotkniętego ograniczeniami w podróżowaniu spowodowanego pandemią, wprowadzają udoskonalenia w produkcie pokładowym mające przekonać pasażerów do powrotu do podróżowania.

Region Azji Pacyfiku, przed pandemią obszar o największym udziale w rynku globalnym, od chwili pojawienia się pandemii koronawirusa, zmaga się z ograniczeniami w przemieszczaniu się nakładanymi przez rządy krajów, paraliżującymi popyt na podróże lotnicze. Nie oznacza to, że przewoźnicy z Hongkongu czy Tajwanu, gdzie obowiązują ograniczenia wjazdowe połączone z
koniecznością spełnienia surowych wymogów kwarantanny, czekają z założonymi rękoma na moment odbudowy przewozów pasażerskich. W ostatnim czasie linie lotnicze Cathay Pacific oraz China Airlines przedstawiły nowości w produktach pokładowych, które mają za zadanie uatrakcyjnienia podróży na ich pokładach.

Cathay Pacific: Zawartość HBO Max przy każdym fotelu

Przewoźnik flagowy Hongkongu, linie lotnicze Cathay Pacific, jako pierwsze w Regionie Azji- Pacyfiku umożliwią swoim pasażerom oglądanie hitów platformy streamingowej HBO Max. Od 1 stycznia 2022 r. pasażerowie Cathay Pacific będą mieli do dyspozycji w systemie indywidualnej rozrywki pokładowej (IFE) ponad 200 godzin dostępnych treści platformy, w tym oczywiście
najpopularniejszych seriali HBO.

- Podczas pandemii ciężko pracowaliśmy nad tym, by w oczekiwaniu na powrót pasażerów dostosować ofertę rozrywki pokładowej do jeszcze wyższych standardów. Serwis HBO Max  oferuje jedne z najbardziej uznanych przez krytyków oraz najbardziej ekscytujących programów na rynku. Dzięki temu partnerstwu będziemy mogli jeszcze szerzej niż kiedykolwiek wcześniej rozbudować ofertę naszych seriali - powiedziała Vivian Lo, dyrektor generalna ds. Customer Experience and Design.


CX-HBO

Linie lotnicze Cathay Pacific przypominają, iż już wcześniej dysponowały najbardziej rozbudowaną biblioteką filmów oraz seriali spośród wszystkich linii lotniczych Azji-Pacyfiku, a każdy fotel we flocie przewoźnika wyposażony jest w ekran IFE. Dodatkowo, od pewnego czasu możliwe było oglądanie programów w jakości 4K.

China Airlines: “Bezdotykowa ochrona”


Dla linii lotniczych China Airlines, przewoźnika narodowego Tajwanu, okazją do zaprezentowania nowości w dziedzinie produktu pokładowego jest odbiór pierwszego z 25 zamówionych airbusów A321neo,  które docelowo zastąpią użytkowane obecnie boeingi 737-800, stając się trzonem ich floty regionalnej. Projektowanie wnętrza maszyn nastąpiło już w okresie pandemii koronawirusa, stąd też przewoźnik zadecydował, iż produkt pokładowy będzie wyznaczał linię nowej rzeczywistości po okresie pandemii.

Władze China Airlines zdecydowały się na kontynuację trendu “bezdotykowej ochrony” wdrażanego od końca ubiegłego roku przy stanowiskach odprawy przewoźnika na Tajwanie oraz w szeregu lotnisk na świecie, polegającego na zastąpieniu okazywania kart pokładowych i paszportów skanowaniem twarzy, pozwalającym zachować dystans społeczny. Teraz, idąc tym tropem, linie China Airlines w nowych airbusach A321neo wprowadziły możliwość łączenia się z systemem IFE oraz jego kontroli przy pomocy własnych urządzeń mobilnych, takich jak smartfonów lub tabletów, oraz przy pomocy słuchawek bezprzewodowych korzystających z technologii bluetooth.

12 foteli w klasie Premium Business Class, w konfiguracji 2-2, po raz pierwszy w przypadku samolotów wąskokadłubowych w barwach przewoźnika rozkłada się do w pełni płaskiej pozycji. Według informacji China Airlines, fotele są szersze niż we wcześniejszych konfiguracjach wnętrz i wyposażone w regulowane ścianki działowe, poprawiające prywatność i ograniczające kontakt z sąsiadującym fotelem.


China Airlines - biznes

Ścianek działowych nie znajdziemy w klasie ekonomicznej airbusów A321neo przewoźnika, wyposażonej w 168 foteli, jednak mimo to podróże powinny być bezpieczne pod względem epidemiologicznym, czemu ma służyć bezprzewodowa kontrola IFE z poziomu urządzeń mobilnych i słuchawek bluetooth poprzez smart link. W toaletach zastosowano spłukiwanie nieczystości uruchamiane zbliżeniowo oraz włączanie i regulowanie w podobny sposób wody w kranach, z kolei filtry HEPA o najwyższym standardzie mają za zadanie filtrować powietrze w
kabinie, które w całości jest wymieniane co 2-3 minuty.


China Airlines - wnętrze klasa ekonomiczna

W nowych airbusach A321neo China Airlines ekrany IFE znajdują się przy każdym fotelu - w klasie biznes o przekątnej 15,6 cala, w klasie ekonomicznej o przekątnej 13,3 cala, wyświetlające obraz w rozdzielczości 4K. Pasażerowie mogą również korzystać z szybkiej pokładowej sieci Wi-Fi.

Przewoźnik zdecydował się na oferowanie możliwości bezpłatnego przesyłania wiadomości tekstowych w aplikacjach Line, WeChat, Facebook Messenger, Apple iMessage, WhatsApp, Viber
oraz Line2 oraz wprowadzenia opłaty za przesył innych danych kartą kredytową lub milami zebranymi w programie lojalnościowym.

Pomimo, iż docelowo to airbusy A321neo będą stanowiły podstawę floty regionalnej przewoźnika, linie China Airlines nie zapomniały o pasażerach boeingów 737-800. Od 1 stycznia 2022 r. na pokładach tych wycofywanych z użytku maszyn będzie dostępny system bezprzewodowej rozrywki pokładowej Fantasy Sky Wireless Entertainment System, umożliwiający m. in. oglądanie filmów i seriali na urządzeniach przenośnych zabieranych przez pasażerów ze sobą na pokład.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

China Airlines zaprezentowały airbusa A321neo Pikachu Jet CI (zdjęcia)

Pasażer i linie lotnicze

China Airlines zaprezentowały airbusa A321neo Pikachu Jet CI (zdjęcia)

Avgeek 04 października 2022

China Airlines potwierdziły zakup 16 boeingów B787-9

Pasażer i linie lotnicze

Szesnaście Dreamlinerów wzmocni flotę China Airlines. Zastąpią A330

Biznes i przemysł

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

China Airlines zaprezentowały airbusa A321neo Pikachu Jet CI (zdjęcia)

Pasażer i linie lotnicze

China Airlines zaprezentowały airbusa A321neo Pikachu Jet CI (zdjęcia)

Avgeek 04 października 2022

China Airlines potwierdziły zakup 16 boeingów B787-9

Pasażer i linie lotnicze

Szesnaście Dreamlinerów wzmocni flotę China Airlines. Zastąpią A330

Biznes i przemysł

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5