Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Nowe rozporządzenie o zakazie lotów. Na liście nie ma państw UE


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-11-24 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe rozporządzenie o zakazie lotów. Na liście nie ma państw UE
fot. Mark Koellman
Nie dziesięć, jak głosił projekt rozporządzenia o zakazie lotów, ale dziewięć państw znalazło się na ministerialnej liście państw z zakazem podróży. Rozporządzenie wchodzi w życie od środy 25 listopada i będzie obowiązywać do 8 grudnia.
Zakaz wykonywania lotów według najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów o zakazie lotów, odnosi się do 9 krajów. Na liście znalazły się: Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Kosowo, Macedonia Północna, Serbia i USA, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

„Nowością” na tej liście, względem poprzedniego rozporządzenia są Kosowo i Serbia. Z listy zniknęły natomiast Argentyna, Kostaryka i Liban. Dotychczasowy zapis obowiązywał od 11 listopada, a jego ważność wygasa dzisiaj (24 listopada). Nowe rozporządzenie wejdzie w życie w środę 25 listopada i będzie obowiązywać do 8 grudnia.

Warto zauważyć, że na liście zakazów nie znalazło się żadne państwo z Unii Europejskiej. Jak dodatkowo podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, na razie nie ma w planach ograniczenia podróży do żadnego z państw UE, ze względu na wyrównaną sytuację epidemiczną w Europie.

Zakazu lotów nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 roku o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium i realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Poza tym nowy zakaz nie obejmuje również loty wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie oraz z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nie polecimy do 10 państw. Jest nowy projekt rozporządzenia o zakazie lotów

Prawo i polityka

Nie polecimy do 10 państw. Jest nowy projekt rozporządzenia o zakazie lotów

Emilia Derewienko 20 listopada 2020

10 państw w nowym zakazie lotów. Armenia i Gruzja wciąż na liście

Prawo i polityka

10 państw w nowym zakazie lotów. Armenia i Gruzja wciąż na liście

Rafał Dybiński 10 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5