Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

10 państw w nowym zakazie lotów. Armenia i Gruzja wciąż na liście


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-11-10 09:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

10 państw w nowym zakazie lotów. Armenia i Gruzja wciąż na liście
fot. Piotr Bożyk
Od 11 listopada do 24 listopada na liście z zakazem lotów znajdzie się dziesięć państw. Nie będzie dotyczył żadnego kraju z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy. Rozporządzenie opublikowano już w Dzienniku Ustaw.
Na nowej liście krajów objętych zakazem lotów pozostały: Argentyna, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

Nowe rozporządzenie znacznie różni się od poprzedniego, obowiązującego od 28 października do 10 listopada, gdzie zakaz lotów obejmował aż 34 państwa. Z nowej listy usunięto takie kraje jak Albania, Bahamy, Bahrajn, Belize, Brazylia, Chile, Honduras, Irak, Izrael, Katar, Kolumbia, Kuwejt, Libia, Malediwy, Maroko, Mołdawia, Nepal, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Zakazu lotów nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 roku o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium i realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Poza tym nowy zakaz nie obejmuje również loty wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie oraz z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
34 państwa w nowym zakazie lotów. Bez Rosji i Ukrainy [Aktualizacja]

Prawo i polityka

34 państwa w nowym zakazie lotów. Bez Rosji i Ukrainy [Aktualizacja]

Rafał Dybiński 27 października 2020

Nowy zakaz lotów z Armenią i Gruzją, ale już bez Ekwadoru i Indii

Prawo i polityka

Nowy zakaz lotów z Armenią i Gruzją, ale już bez Ekwadoru i Indii

Rafał Dybiński 13 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5