Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

MSZ: Można znów latać do Francji. Zakaz został zniesiony


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-09-22 11:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/ PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MSZ: Można znów latać do Francji. Zakaz został zniesiony
fot. PLL LOT
Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Zakaz połączeń lotniczych z tym krajem w związku z tym został zniesiony – wynika z informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Listę krajów, z którymi wykonywanie pasażerskich połączeń lotniczych jest zakazane, wskazuje obowiązujące od 15 września rozporządzenie Rady Ministrów. Zawiera ono jednocześnie zastrzeżenie, że zakazu nie stosuje się m.in. do lotów z państw, które "notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2".

Zgodnie z tym samym rozporządzeniem, wykaz państw, które notyfikowały takie rozwiązania ogłasza Minister Spraw Zagranicznych. W specjalnym obwieszczeniu minister wskazał Francję, jako państwo, które notyfikowało wprowadzenie przewidzianych rozporządzeniem rozwiązań. Oznacza to, że zakaz połączeń lotniczych z Francją już nie obowiązuje.

Lista z obowiązującym zakazem lotów obejmuje aktualnie 29 państw: Belize, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Brazylię, Bahrajn, Hiszpanię, Izrael, Katar, Kuwejt, Libię, Argentynę, Chile, Gwatemalę, Honduras, Irak, Kolumbię, Kostarykę, Liban, Malediwy, Mołdawię, Namibię, Panamę, Paragwaj, Peru, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Boliwię i Bahamy.

Zakaz zniesiono wówczas w odniesieniu do lotnisk w takich państwach jak: Rumunia, Albania, Kosowo czy Malta. Z listy wykreślone zostało także Królestwo Eswatini, co na pewno ucieszy wielu pasażerów regularnie podróżujących do tego kraju. Warto także zwrócić uwagę, że pomimo zapewnień Ministerstwa Spraw Zagranicznych, że podstawą wyboru państw znajdujących się na liście są dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, to nie znalazły się na niej państwa o wysokim współczynniku zakażeń takie jak Czechy, Luksemburg czy Chorwacja. O tym, że zakazy lotów, które i tak jest łatwo obejść, nie mają większego sensu pisaliśmy w tekście pt. Absurd zakazu lotów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wiceminister rozwoju: Od 1 października pozytywne zmiany w zakazie lotów

Prawo i polityka

Wiceminister rozwoju: Od 1 października pozytywne zmiany w zakazie lotów

Emilia Derewienko 21 września 2020

Sytuacja w lotnictwie jak w czasie wojny. Trzeba zresetować branżę

Pasażer i linie lotnicze

Sytuacja w lotnictwie jak w czasie wojny. Trzeba zresetować branżę

Elżbieta Pałys 18 września 2020

Mikosz: Jak wyjść z najgłębszego kryzysu w historii lotnictwa?

Pasażer i linie lotnicze

Mikosz: Jak wyjść z najgłębszego kryzysu w historii lotnictwa?

Roman Czubiński 18 września 2020

 

Niebo nad Europą nadal bezpieczne

Infrastruktura i lotniska

Niebo nad Europą nadal bezpieczne

26 września 2020

SAS połączą raz w tygodniu Danię z Chinami

Pasażer i linie lotnicze

SAS połączą raz w tygodniu Danię z Chinami

26 września 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5