Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Lufthansa oraz ANA zapowiadają zacieśnienie współpracy w dziedzinie cargo


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2019-12-03 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa oraz ANA zapowiadają zacieśnienie współpracy w dziedzinie cargo
fot. Lufthansa Cargo
W piątą rocznicę obowiązywania umowy joint venture, Lufthansa Cargo oraz ANA Cargo zapowiedziały dalsze zacieśnienie współpracy oraz prace nad integrowaniem oferowanych produktów.
– My, czyli ANA Cargo oraz Lufthansa Cargo, upamiętniamy 5. rocznicę zawiązania pierwszego partnerstwa joint venture w lotniczej branży cargo na świecie. Przy tej okazji, chcemy przekazać nasze szczere podziękowania zespołowi Lufthansa Cargo za ich wsparcie w stabilnym wzroście tego partnerstwa. Zobowiązujemy się do pełnego zaangażowania w celu dalszego rozwoju udogodnień dla naszych klientów, poprzez tworzenie nowych wartości w ramach tego joint-venture – powiedział Toshiaki Toyama, prezes ANA Cargo Inc.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pięć lat temu zawiązaliśmy pierwsze tego rodzaju partnerstwo joint venture wspólnie z ANA Cargo. Pragniemy podziękować naszym partnerom za wspaniałą współpracę i cieszymy się, że w przyszłości będziemy mogli zaoferować liczne korzyści naszym wspólnym klientom – dodał Peter Gerber, prezes Lufthansa Cargo.

Szybciej i częściej

Partnerstwo pomiędzy przewoźnikami początkowo zaczęło obowiązywać na trasach z Japonii do Europy, by później zostać rozszerzone na transport w przeciwnym kierunku. Obecnie, współpraca pomiędzy przewoźnikami obejmuje standardowe oraz ekspresowe przesyłki, jak również transport “perishables” czyli towarów łatwo psujących się pomiędzy Europą i Japonią. Obowiązujące joint-venture “charakteryzuje się bezpośrednim dostępem do większej liczby kierunków, szybszymi i częstszymi połączeniami oraz większą efektywnością wynikającą ze wspólnej standaryzacji procesów i pojedynczego procesu zamawiania oraz informowania o cenach” – czytamy w komunikacie prasowym.

Obietnice cyfryzacji

W przyszłości, klienci będą mogli skorzystać w jeszcze bardziej znaczących ułatwień, zapowiadają przewoźnicy. Lufthansa Cargo oraz ANA Cargo planują integrację większej liczby produktów oraz chcą, by ich procesy stały się jeszcze bardziej przejrzyste oraz efektywne poprzez zwiększenie cyfryzacji. Niemiecki przewoźnik przez lata stawiał na cyfrowe łączenie partnerów logicznych i spedytorów działających w ramach łańcucha dostaw.

Niedawno, Lufthansa Cargo oddała do użytku rozwiązanie application programming interface (API), z którego będą mogli korzystać bezpośredni klienci Lufthansy Cargo, jak również partnerzy, tacy jak internetowa platforma handlowa cargo.one. Systemy API umożliwiają komunikację system-to-system, co przekłada się na łączenie się zarówno z platformami składania zamówień i rezerwacji, jak również bezpośrednio ze spedytorami. Klienci korzystający z usług przewozu cargo lotniczego mogą korzystać z platformy cargo.one bezpośrednio poprzez internet. API pozwala, by baza danych Lufthansa Cargo była zintegrowana bezpośrednio z systemami stosowanymi przez klientów.

Dla Lufthansy cyfryzacja jest nie tylko narzędziem umożliwiającym poprawianie efektywności obecnych procesów. Dzięki zaangażowaniu w rozbudowę platformy cyfrowej, niemiecki przewoźnik był w stanie nawiązać lub rozszerzyć partnerstwa, takie jak np. współpracę z Grupą AirAsia

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa: Więcej lotów z Poznania do Frankfurtu

Infrastruktura i lotniska

Lufthansa: Więcej lotów z Poznania do Frankfurtu

Emilia Derewienko 03 grudnia 2019

Ostatni zbudowany MD-11F odszedł z floty Lufthansa Cargo

Biznes i przemysł

Ostatni zbudowany MD-11F odszedł z floty Lufthansa Cargo

Piotr Bożyk 27 listopada 2019

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5