Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko w Dubaju: Remont północnej drogi startowej


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-04-18 06:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko w Dubaju: Remont północnej drogi startowej
fot. Dubai International
Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju potwierdził, że w celu renowacji zamknie północną drogę startową na 45 dni, a dokładnie od 9 maja do 22 czerwca 2022 roku. Podczas prac remontowych niektóre usługi lotnicze zostaną przeniesione na lotnisko Al Maktoum International, które jest drugim portem obsługującym Dubaj i znajduje się na południe od centrum miasta.
Podczas gdy koncesjonariusz regularnie wykonuje prace konserwacyjne na drodze startowej, bardziej rozległe modernizacje, takie jak planowana renowacja, wymagają całkowitego wyłączenia drogi startowej. Od otwarcia lotniska w 1960 roku północna droga startowa została po raz pierwszy wyremontowana w 2014 roku, podczas gdy południowa droga startowa przeszła podobną modernizację w 2019 roku. Hub lotniczy zamknął swój południową drogę startową od 16 kwietnia do 30 maja w celu odnowienia nawierzchni i wymiany oświetlenia naziemnego.

– Spółka Dubai Airports nadal inwestuje w rozwój i utrzymanie światowej klasy infrastruktury, aby poprawić jakość i przepustowość obsługi klienta oraz utrzymać swoją pozycję najbardziej ruchliwego międzynarodowego portu lotniczego na świecie – przekazał zarządca lotniska w oświadczeniu. Ponieważ operacje na głównym lotnisku w Dubaju odbywają się równolegle i niezależnie na dwóch drogach  startowych, kilkadziesiąt lotów zostanie przekierowanych na drugie lotnisko obsługujące ten Emirat – Dubai World Central (DWC), aby ograniczyć wpływ remontu drogi startowej na odbywające się usługi transportu lotniczego pasażerów, jak i towarów w okresie zamknięcia. Zarządca portem z wyprzedzeniem powiadomił wszystkie linie lotnicze o planowaniu redukcji ilości wykonywanych lotów jak i zmian w rozkładach zaplanowanych rejsów.

34 połączenia FlyDubai z Al Maktoum

Linie lotnicze, które zaplanowały swoje loty do Dubaju na lotnisko World Central położonego w dubajskiej dzielnicy Deira, w okresie zamknięcia północnej drogi startowej, to Aeroflot, Ethiopian Airlines, Gulf Air, IndiGo, Luxair, Pobeda, Smartwings i Ural Airlines i tanie linie lotnicze z Dubaju – FlyDubai.

Flydubai będzie obsługiwać loty do i z portu Al Maktoum do 34 miejsc docelowych w okresie trwania projektu remontowego, aby zapewnić minimalne zakłócenia planów podróży pasażerów. Na drugim lotnisku w Dubaju pasażerowie będą nadal korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez flydubai jak na głównym lotnisku. W tym okresie loty do pięciu z tych miejsc będą również dostępne z lotniska w centrum miasta. Rejsy do wszystkich innych miejsc docelowych flydubai będą kontynuowane z Terminalu 2 i 3 na lotnisku Dubaj International.

– Jak widzieliśmy w 2019 roku, projekty ulepszania dróg startowych nadal wspierają długoterminową wizję Dubaju, ponieważ wzmacnia on jego pozycję jako jednego z wiodących na świecie hubów lotniczych. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie programu renowacji pasa północnego i zwiększenie wydajności, jakie przyniesie on naszemu domowi w Dubaj International (DXB). Dzięki lotom flydubai obsługiwanym przez lotnisko Al Maktoum do wybranych miejsc docelowych, staramy się zapewnić naszym pasażerom jak największy wybór podróżowania po naszej sieci przy minimalnych zakłóceniach, ponieważ coraz więcej krajów otwiera się na podróże – wyjaśnił Ghaith Al Ghaith, prezes Flydubai. 

Tani przewoźnik z Dubaju z drugiego portu lotniczego poleci w okresie prac remontowych do Addis Ababe, Ahmedabadu, Aleksandrii, AlUli, Bahrajnu, Chattogramu, Chenaju, Chartum, Delhi, Dammam, Dhaki, Dohy, Dżeddy, Entebbe, Faisalabadu, Hyderabadu, Istambułu-Sabiha Gökçen, Karaczi, Katmandu, Koczin, Kalkuty, Kozhikode, Kuwejtu, Lucknow, Medyny, Mashadu, Multan, Mumbaju, Maskatu, Nadżafu, Quetty, Rijadu, Salalah Sialkotu oraz Yanbu.

29 mln pasażerów w 2019 roku

Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju odnotował w 2021 roku. 12,7-proc. wzrost rocznego ruchu pasażerskiego dzięki bardzo dobremu czwartemu kwartałowi, dzięki czemu ósmy rok z rzędu port utrzymał tytuł najbardziej ruchliwego międzynarodowego węzła komunikacyjnego na świecie. Lotnisko, kluczowe źródło przychodów Dubaju, obsłużyło w ubiegłym roku 29,1 mln pasażerów, przekraczając prognozę obsłużenia 28,7 mln podróżnych. Porty lotnicze w Dubaju przewidują, że liczba pasażerów, którzy skorzystają z dwóch lotnisk do końca 2022 roku, podwoi się do 57 mln, ponieważ kluczowe rynki ponownie się otwierają, a coraz więcej krajów łagodzi zasady przeprowadzania testów PCR dla zaszczepionych pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5