Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT nie planuje kolejnych anulacji rejsów do Londynu-Heathrow


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-07-15 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT nie planuje kolejnych anulacji rejsów do Londynu-Heathrow
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT nie planują dalszych cięć połączeń do portu Londyn-Heathrow – dowiedział się Rynek Lotniczy. Aktualnie narodowy przewoźnik znad Wisły oferuje dwa razy dziennie loty nad Tamizę. I tak ma pozostać do końca wakacji. 
PLL LOT niedawno wdrożyły korekty dotyczące letniej siatki, ale nie w takiej skali, jak na przykład niemiecka Lufthansa. Anulacje dotyczą wybranych połączeń „nocujących” do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goeteborga czy Lublina w okresie od 18 lipca do końca sierpnia. Rejsy "nocujące" do Koszyc i Ostrawy zostały zamienione na dzienne, natomiast częstotliwość rejsów do Bejrutu została zmniejszona z pięciu tygodniowo na dwa oraz trzy tygodniowo. Ponadto loty z Krakowa do Tel Awiwu zostały zmienione z wieczornych na poranne. Dodatkowo rekomendowane jest przybycie na lotnisko na trzy godziny przed odlotem i jeśli tylko to możliwe, podróżowanie z bagażem podręcznym.

Ogółem w okresie od początku lipca do końca sierpnia narodowy przewoźnik skasował 243 rejsy, czyli ponad 2% zaplanowanych. Większość z nich to relacje do Amsterdamu, Frankfurtu nad Menem, Londynu i Tel Awiwu, a więc miast, których lotniska mają poważne problemy z przepustowością. Nic nie zapowiada jednak kolejnych redukcji połączeń do stolicy Anglii, gdzie w bieżącym tygodniu podjęto decyzję o wprowadzeniu limitów w obsłudze dziennej pasażerów

"W celu ograniczenia ryzyka operacyjnego PLL LOT już wcześniej anulowały wybrane rejsy do Londynu w sezonie wakacyjnym (po jednym rejsie z trzech dziennie). Jesteśmy w stałym kontakcie z koordynatorem slotowym na lotnisku Heathrow i na ten moment nie otrzymaliśmy jeszcze informacji o konieczności anulacji kolejnych połączeń" – odpisało nam biuro prasowe narodowego przewoźnika znad Wisły.

Na całym świecie na sierpień odwołano już ponad 25 tys. zaplanowanych lotów. Linie lotnicze ograniczają usługi głównie ze względu na braki kadrowe. Przewoźnikom, zwłaszcza w Europie, nie pomagają też strajki, wojna w Ukrainie. Brak odpowiedniego przygotowania lotnisk do postpandemicznego sezonu jest bardzo mocno krytykowany przez linie lotnicze. Dał temu wyraz m.in. szef IATA, mówiąc o tym, że sytuacja stała się "koszmarna". Przedstawiciele zarządców lotnisk nie zgadzają się jednak z tą opinią i bronią decyzji podjętych przez porty w najtrudniejszym okresie.

– To, że mamy klęskę urodzaju i mało kto przewidział tak szybką odbudowę ruchu to jedno. Zastanawia jednak, że mimo tak gigantycznej pomocy skierowanej do branży w skali globalnej wyparowało aż 20 proc. miejsc pracy w lotnictwie – przypomniał Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Według eksperta w Polsce dzięki różnym formom pomocy w ramach tarcz ogólnych i skierowanych do branży, dokapitalizowaniom czy po prostu cięciom kosztów udało się uniknąć takiego negatywnego scenariusza. – To nie my produkujemy dzisiaj w Europie opóźnienia i odwołania lotów. Po szczycie wakacyjnym problem pewnie nieco złagodnieje, ale pełna normalizacja zająć może około roku – uważa Furgalski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ekologiczne paliwo Orlenu zasili samoloty PLL LOT

Biznes i przemysł

Ekologiczne paliwo Orlenu zasili samoloty PLL LOT

Redakcja/inf. pras. 11 lipca 2022

Kolejny konkurs LOT na pracę dyplomową o lotnictwie

Biznes i przemysł

Kolejny konkurs LOT na pracę dyplomową o lotnictwie

PAP MediaRoom 08 lipca 2022

LOT: Będziemy rozwijać się mimo pandemii i wojny

Biznes i przemysł

LOT: Będziemy rozwijać się mimo pandemii i wojny

Łukasz Malinowski 14 lipca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5