Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT: Cztery MAX-y wykonują połączenia z pasażerami


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-04-24 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: Cztery MAX-y wykonują połączenia z pasażerami
fot. Piotr Bożyk
Do trzech boeingów 737 MAX 8 (SP-LVC, SP-LVD i SP-LVF) Polskich Linii Lotniczych LOT dołączył ostatnio po przeglądzie czwarty - SP-LVA. Obecnie cztery z pięciu posiadanych przez PLL LOT MAX-ów wykonują połączenia z pasażerami.
Pierwszy MAX LOT-u (SP-LVD) wystartował w środę (24 marca) po godzinie 16:45 z Warszawy do Oslo w rejs z pasażerami, inaugurując tym samym powrót MAX-ów do obsługi regularnych połączeń polskiego przewoźnika. Od tamtego dnia MAX-y w zależności od zapotrzebowania wykonują rejsy do wybranych miast w Europie, ale także krajowych połączeń dostępnych w ofercie LOT-u. Przed rejsem z pasażerami każda z maszyn przeszła wymagane przez regulatora lotniczego EASA modyfikacje. Ponadto, dbając o maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfort pasażerów, LOT zdecydował się dodatkowo skierować każdy z pięciu MAXów na przegląd ciężki i oblot techniczny potwierdzający pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo samolotu w powietrzu.

W piątek 26 marca pierwszy rejs na tej samej rotacji wykonał samolot o rejestracji SP-LVF. Trzeci 737 MAX powrócił 11 kwietnia wykonując rejs na rotacji do Paryża. Natomiast czwarty MAX o rejestracji SP-LVA wykonał 19 kwietnia pierwszy rejs do Londynu (LHR). Ostatni z pięciu lotowskich MAX-ów SP-LVB przechodzi obecnie C-Check w czeskiej Pradze.

Sytuacja z 737 MAX we flocie PLL LOT:

  • 737 MAX 8 – SP-LVA – 19.04 br. pierwszy rejs z pasażerami na trasie Warszawa – Londyn (LHR)
  • 737 MAX 8 – SP-LVB – 13.04 br. przelot z Lublina do Pragi na przegląd C-Check
  • 737 MAX 8 – SP-LVC – 11.04 br. pierwszy rejs z pasażerami na trasie Warszawa – Paryż
  • 737 MAX 8 – SP-LVD – 24.03 br. pierwszy rejs z pasażerami na trasie Warszawa – Oslo
  • 737 MAX 8 – SP-LVF – 26.03 br. pierwszy rejs z pasażerami na trasie Warszawa – Oslo
Flota PLL LOT składa się obecnie z 73 samolotów: sześciu boeingów B737-800, pięciu B737 MAX 8, ośmiu B787-8, siedmiu B787-9, 12 DeHavilland Dash 8-400, sześciu embraerów E170, 10 E175, czterech E190 oraz 15 E195.

LOTAMS z pierwszymi przeglądami MAX-ów

Warto także dodać, że w marcu 2021 roku pracownicy bazy technicznej LOTAMS zakończyli pierwsze przeglądy obsługi bazowej tzw. C-Check na samolotach B737-8 MAX floty PLL LOT. W ciągu dwóch miesięcy polski lider obsługi technicznej samolotów wykona cztery przeglądy typu C na powracających do wykonywania operacji lotniczych MAX-ach narodowego przewoźnika. Będą to jedne z pierwszych na świecie, kompleksowo wykonane przeglądy ciężkie typu C na samolocie 737 MAX 8.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
"Loty z Gdańska i Szczecina to szansa poznania piękna Podkarpacia"

Infrastruktura i lotniska

"Loty z Gdańska i Szczecina to szansa poznania piękna Podkarpacia"

Redakcja/inf. pras. 24 kwietnia 2021

LOT. Nowe wakacyjne kierunki. Aktion, Batumi, Tivat i nie tylko

Pasażer i linie lotnicze

LOT. Nowe wakacyjne kierunki. Aktion, Batumi, Tivat i nie tylko

Redakcja/inf. pras. 22 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5