Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOTAMS: Pierwszy przegląd obsługi Boeinga 737 MAX 8 PLL LOT


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras.

Data publikacji:
2021-03-31 12:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
LOTAMS

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOTAMS: Pierwszy przegląd obsługi Boeinga 737 MAX 8 PLL LOT
fot. LOTAMS
W marcu 2021 roku pracownicy bazy technicznej LOTAMS zakończyli pierwsze przeglądy obsługi bazowej tzw. C-check na samolotach B737-8 MAX floty PLL LOT. W ciągu dwóch miesięcy polski lider obsługi technicznej samolotów wykona cztery przeglądy typu C na powracających do wykonywania operacji lotniczych MAX-ach narodowego przewoźnika. Będą to jedne z pierwszych na świecie, kompleksowo wykonane przeglądy ciężkie (tzw. C-Checki) na modelu 737-8 MAX.
LOTAMS jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie jest podmiotem, zapewniającym kompleksową obsługę techniczną dla najpopularniejszego wąskokadłubowego samolotu pasażerskiego na świecie – Boeinga 737. Prawie 30-letnie doświadczenie w obsłudze liniowej, bazowej i warsztatowej samolotów rodziny 737 (Classic, Next Generation oraz MAX) spowodowało, iż LOTAMS stał się prekursorem w wykonaniu najbardziej skomplikowanych czynności obsługowych w ramach kompleksowych przeglądów typu C, D czy redelivery, malowania oraz modyfikacji w tym retrofit. Na wszystkich modelach samolotu amerykańskiego producenta – Boeinga 737 – mechanicy lotniczy LOTAMS przepracowali łącznie ponad 3 miliony roboczogodzin.

– Bardzo się cieszę że B737-8 MAX wraca do gry na światowym rynku przewozów lotniczych. W styczniu 2021 roku EASA wydała decyzję o przywróceniu MAX-ów do eksploatacji. Przez ostatnie dwa lata obsługa MAX-ów ograniczała się do wykonywania przez nasz personel w Lublinie przeglądów active storage, usunięcia odroczonych usterek (ADD) oraz wykonywania czasochłonnych modyfikacji. W ostatnich miesiącach wykonaliśmy wiele dodatkowych modyfikacji i Service Biuletynów zleconych przez producenta, w tym systemu MCAS oraz finalnie przeglądy RTS (Return to service). Po przebazowaniu samolotów do Warszawy rozpoczęliśmy przeglądy z zakresu obsługi bazowej. Jestem bardzo dumny, że LOTAMS jest w światowej czołówce MRO, wykonujących pierwsze C-Checki na 737-8 MAX – komentuje Łukasz Siwiński, członek zarządu ds. technicznych w LOTAMS.

Po przebazowaniu dwóch pierwszych samolotów do Warszawy LOTAMS wykonał przeglądy ciężkie typu C. Prace na samolotach SP-LVD i SP-LVF obejmowały m.in. czynności obsługowe takie jak testy układów samolotu, inspekcje we wszystkich strefach, szczegółową inspekcję w zbiornikach paliwowych czy weryfikację połączeń elektrycznych w oparciu o program EWIS i EZAP. W trakcie prac realizowane były także dodatkowe czynności obsługowe rekomendowane przez producenta.

Przeglądy były wykonywane jednocześnie na dwóch slotach obsługowych, a wykwalifikowanych i odpowiednio przeszkolonych mechaników lotniczych wspierali specjaliści z działów planowania i inżynieringu, logistyki oraz warsztatów. Zakończone zostały przeglądy dwóch pierwszych 737-8 – zaangażowany w prace na samolotach personel przepracował na nich kilka tysięcy roboczogodzin.

Obecnie trwają już kolejne dwa przeglądy typu C na następnych egzemplarzach narodowego przewoźnika, które zostały przebazowane z Lublina. Łącznie, w przeciągu niespełna dwóch miesięcy, wykonane zostaną cztery przeglądy bazowe na powracających do siatki połączeń B737-8 MAX PLL LOT.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dreamliner Air Austral przyleciał do bazy technicznej LOTAMS (Zdjęcia)

Pasażer i linie lotnicze

Dreamliner Air Austral przyleciał do bazy technicznej LOTAMS (Zdjęcia)

Emilia Derewienko 24 lutego 2021

Air Austral ponownie powierzają LOTAMS swojego Dreamlinera

Biznes i przemysł

Air Austral ponownie powierzają LOTAMS swojego Dreamlinera

inf. pras. 30 listopada 2020

Duńskie linie Great Dane wybrały LOTAMS (Zdjęcia)

Biznes i przemysł

Duńskie linie Great Dane wybrały LOTAMS (Zdjęcia)

Emilia Derewienko 16 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5