Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

KLM zawiesza trasy, ale nie do Polski. Mniej lotów zimą


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-11-16 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KLM zawiesza trasy, ale nie do Polski. Mniej lotów zimą
fot. KLM
Królewskie Linie Lotnicze KLM zmniejszą w najbliższych miesiącach liczbę obsługiwanych destynacji oraz częstotliwości rejsów na niektórych trasach. To efekt drugiej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Narodowy przewoźnik Holandii zamierza realizować loty do 90-95 proc. miast na Starym Kontynencie, które obsługiwał przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Międzykontynentalne trasy pozostaną na poziomie 50-60 proc. w odniesieniu do ubiegłego roku. Uwzględniając także zlecenia cargo linie lotnicze z Europy Zachodniej będą obsługiwać niemal 65 proc. rejsów sprzed pandemii.

KLM kontynuują jesienią strategię, która przyjęła się z powodzeniem latem, polegającą na wznowieniu lotów jak największej liczby destynacji. Usługi realizowane były jednak mniejszymi samolotami i przy mniejszej częstotliwości. Niemniej klienci mieli szeroki wybór miejsc docelowych z głównego węzła w Amsterdamie. Dzięki temu sierpień i wrzesień wykazały wyraźne oznaki ożywienia w ruchu pasażerskim.

Druga fala pandemii doprowadziła jednak do nowych obostrzeń w całej Europie. Narodowy przewoźnik Holandii musi ponowie dostosować się do mniejszego popytu, ale stara się utrzymać w rozkładzie jak najwięcej obsługiwanych destynacji, dodając nawet kilka zupełnie nowych. Niemniej zastrzega sobie elastyczność w tworzeniu swojej sieci w zależności od rozwoju sytuacji. Część tras międzykontynentalnych jest nadal zawieszona dla ruchu pasażerskiego, a tam gdzie to możliwe połączenie jest utrzymywane wyłącznie dla przewozów cargo.


KLM od 4 grudnia uruchomią trasę do Rijadu, która będzie realizowana cztery razy w tygodniu. 10 grudnia narodowy przewoźnik wyruszy na Zanzibar. Połączenie będzie realizowane dwa raz w tygodniu z międzylądowaniem w Dar es Salaam w rejsach powrotnych do Amsterdamu. Jeszcze w październiku uruchomiono również długodystansowe trasy do Chengdu i Pekinu, a także do Calgary z międzylądowaniem w Edmonton w drodze powrotnej do Amsterdamu.

KLM dodały jesienią także do swojego rozkładu lotów połączenie do Poznania, obsługiwane aktualnie dwa razy w tygodniu, a od 8 listopada trzy razy na dobę realizują trasę do nowego portu stolicy Niemiec, czyli lotniska Berlin-Brandenburg. Po kilkanaście rejsów w tygodniu pozostanie na kierunkach do Warszawy, Krakowa i Gdańska. Na trasie nad Bałtyk zdecydowano się udostępnić pasażerom większe samoloty i Boeingi 737 zastąpią mniejsze Embraery

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Sojusz siedmiu stron wykłada ponad mld euro na lepszy dojazd do portu Schiphol

Infrastruktura i lotniska

Sojusz siedmiu stron wykłada ponad mld euro na lepszy dojazd do portu Schiphol

Rafał Dybiński 13 listopada 2020

KLM przebazuje na zimę samoloty z Amsterdamu do Groningen

Biznes i przemysł

KLM przebazuje na zimę samoloty z Amsterdamu do Groningen

Rafał Dybiński 28 października 2020

B747 KLM po raz ostatni wylądował w porcie Schiphol (Zdjęcia)

Biznes i przemysł

B747 KLM po raz ostatni wylądował w porcie Schiphol (Zdjęcia)

Rafał Dybiński 26 października 2020

 

Akcja Zima na Lotnisku Chopina (Zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Akcja Zima na Lotnisku Chopina (Zdjęcia)

19 listopada 2020

Air Asia Japan bankrutują

Biznes i przemysł

Air Asia Japan bankrutują

19 listopada 2020

LOT o powrocie B737 MAX: Czekamy na EASA

Pasażer i linie lotnicze

LOT o powrocie B737 MAX: Czekamy na EASA

19 listopada 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5