Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Air France i KLM wracają do Polski. Będzie nowa trasa


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-10-03 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Air France KLM

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Air France i KLM wracają do Polski. Będzie nowa trasa
fot. Piotr Bożyk
Z powodu pandemii, światowa oferta obu przewoźników będzie ograniczona w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. Zarówno Air France, jak i KLM planują jednak stopniowe zwiększenie częstotliwości lotów do i z Polski. Niebawem przybędzie też nowa trasa KLM: Poznań – Amsterdam.
Loty z i do Polski jesienią i zimą

Wraz z początkiem nowego harmonogramu wzrośnie liczba lotów oferowanych przez Air France i KLM z i do polskich miast. Przybędzie też Poznań, skąd KLM będzie oferował bezpośrednie loty do Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat. Przewoźnik zastrzega jednak, że ten rozkład może ulec zmianom.

Oferta lotów Air France do/z Paryża od 26 października 2020 do 17 stycznia 2021:

  • Kraków: 3 loty tygodniowo (we wtorki, czwartki i soboty);
  • Warszawa: w zależności od dnia tygodnia: od 1 do 2 lotów dziennie.
Oferta lotów KLM do/z Amsterdamu od 25 października 2020:
  • Gdańsk : 2 loty dziennie;
  • Kraków: 2 loty dziennie (od 23 listopada b.r. – 3 loty dziennie);
  • Warszawa: 2 loty dziennie;
  • Wrocław: 5 lotów tygodniowo;
  • Poznań: 5 lotów tygodniowo.
Zimowa oferta KLM

Z powodu pandemii COVID-19 zimowy harmonogram lotów KLM, który startuje 25 października, będzie znacznie bardziej ograniczony, w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. W październiku (podobnie jak w sierpniu tego roku) linia planuje realizować około 60 proc. swojego standardowego rozkładu europejskiego, oferując do dyspozycji podróżnych prawie wszystkie europejskie kierunki.

W tym miesiącu, 25 października, siatka holenderskiego przewoźnika wzbogaci się o nowe połączenie między Amsterdamem a Poznaniem, lot będzie odbywał się 5 razy w tygodniu. W listopadzie oferta lotów KLM w Europie jest planowana na poziomie 55 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Oferta lotów międzykontynentalnych KLM jest realizowana na poziomie około 60 proc. pod względem liczby oferowanych miejsc i obejmuje około 80 proc. wcześniejszych destynacji. Aktualnie, ze względu na liczne lokalne restrykcje wjazdowe do poszczególnych państw, jedna trzecia wszystkich lotów KLM dalekiego zasięgu realizuje wyłącznie przewóz towarowy.

Od początku września przewoźnik wznowił połączenie (dwa razy w tygodniu) do chińskiego miasta Hangzhou. Lot odbywa się z międzylądowaniem w Seulu w Korei Południowej. Linia na nowo oferuje też loty do Kairu (dwa razy w tygodniu). Data planowanej na 26 września b.r. inauguracji lotów do Rijadu (Arabia Saudyjska) została zmieniona na 7 grudnia 2020. Natomiast na 29 października b.r. KLM zaplanował wznowienie lotów do Edmonton w Kanadzie. Będzie to rejs łączony, z wcześniejszym lądowaniem w Calgary.

Plany Air France

Air France w swoim rozkładzie zimowym zaplanował loty na okres od 26 października 2020 do stycznia 2021. W świetle nadal obowiązujących ograniczeń w podróżach do wielu krajów, w listopadzie i grudniu przewoźnik będzie realizował około 50 proc. swojej oferty. Tam gdzie to możliwe, Air France planuje nadal zwiększać oferowanie na trasach międzykontynentalnych. Dotyczy to w szczególności lotów na Karaiby i w rejon Oceanu Indyjskiego i obejmuje dodatkowe loty na wyspy Gwadelupa, Martynika i Reunion.

Bilety z gwarancją zwrotu

Zarówno Air France, jak i KLM dostosowały swoje polityki handlowe, aby umożliwić klientom rezerwację następnej podróży z gwarancją możliwości zmiany planów. Pasażerowie, którzy zakupią bilety Air France lub KLM, a następnie podejmą decyzję o rezygnacji z podróży mają dwie opcje. Pierwszą z nich jest bezkosztowa zmiana biletu na inne daty i/lub inny kierunek. W sytuacji, jeśli lot zostanie odwołany przez linię, klienci dodatkowo otrzymują możliwość pełnego zwrot kosztów biletu.

Drugą opcją jest zwrot środków na kupon podróżny, który podlega wymianie na inną dowolną podróż. W razie niewykorzystania – kupon podlega zwrotowi. Oba rozwiązania zapewniają podróżnym optymalną elastyczność w planowaniu podróży i dotyczą wszystkich lotów w terminie do 31 marca 2021 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jetblue pojawi się na Heathrow w 2021 roku

Pasażer i linie lotnicze

Jetblue pojawi się na Heathrow w 2021 roku

Aleksander Domański 27 września 2020

PLL LOT zaczną latać do Bengaluru w Indiach? [AKTUALIZACJA]

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT zaczną latać do Bengaluru w Indiach? [AKTUALIZACJA]

Emilia Derewienko 23 września 2020

UIA połączą w październiku Kijów z pięcioma miastami Europy

Pasażer i linie lotnicze

UIA połączą w październiku Kijów z pięcioma miastami Europy

Rafał Dybiński 20 września 2020

 

PLL LOT uruchomią trasę z Warszawy do Ostrawy

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT uruchomią trasę z Warszawy do Ostrawy

09 października 2020

Qatar Airways polecą od grudnia do San Francisco

Pasażer i linie lotnicze

Qatar Airways polecą od grudnia do San Francisco

08 października 2020

Lufthansa uruchomi trasę z Katowic do Frankfurtu

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa uruchomi trasę z Katowic do Frankfurtu

08 października 2020

Wizz Air połączy w listopadzie Rzeszów z Eindhoven

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air połączy w listopadzie Rzeszów z Eindhoven

08 października 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5