Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Kiepski Q3 grupy Air Asia. Strata większa niż w 2020 roku. Ponad 80 proc. mniej pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-11-24 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kiepski Q3 grupy Air Asia. Strata większa niż w 2020 roku. Ponad 80 proc. mniej pasażerów
Fot. Tomasz Sniedziewski
Linie lotnicze z grupy Air Asia zanotowały 212 mln dolarów straty w kwartale od lipca do końca września. To o 4,1 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie 2020 roku.
Wpływ na słabsze wyniki przewoźnika z Malezji miały przede wszystkim obowiązujące wciąż ograniczenia pandemiczne dotyczące podróży na dwóch z trzech jego rynków operacyjnych.

Przychody linii lotniczych z Azji Południowo-Wschodniej spadły o 37 proc. Ponad ich połowę, bowiem 53 proc. wygenerowała działalność logistyczna taniego przewoźnika. Według komunikatu grupy do większych niż zakładano strat przyczyniły się również inwestycje w nowe technologie i sieć cyfrowych biznesów.

Air Asia w trzecim kwartale bieżącego roku obsłużyły niemal 352 tys. pasażerów. To aż o 82 proc. mniej, aniżeli przed rokiem w tym samym okresie. Wówczas niskokosztowiec z Malezji przewiózł 1,9 mln podróżnych. Wskaźnik wypełnienia samolotów natomiast zmienił się tylko nieznacznie i osiągnął poziom 67 proc.

Linie lotnicze z Azji Południowo-Wschodniej zapewniły na koniec, że mają wystarczającą płynność finansową, aby utrzymać działalność biznesową w 2021 i 2022 roku. Przewoźnik z Malezji spodziewa się w kolejnych kwartałach stopniowego ożywienia ruchu turystycznego i spalania gotówki na mniejszym poziomie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Airbus odsprzedał sześć samolotów zbudowanych dla AirAsia

Biznes i przemysł

Airbus odsprzedał sześć samolotów zbudowanych dla AirAsia

Emilia Derewienko 30 listopada 2020

Kłopoty AirAsia po sprawie o korupcję Airbusa

Prawo i polityka

Kłopoty AirAsia po sprawie o korupcję Airbusa

Tomasz Śniedziewski 03 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5