Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Bombardier dostarczy planowaną liczbę samolotów CSeries


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-04-26 14:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bombardier dostarczy planowaną liczbę samolotów CSeries
fot. Eric Salard/ Wikipedia
Bombardier w ciągu ostatnich kilku tygodni znacznie przyspieszył z dostawami CSeries, przekazując w marcu cztery samoloty klientom. Tym samym producentowi uda się utrzymać tempo montażu, które jest zaplanowane na 2018 roku.Firma z siedzibą w Montrealu zobowiązała się dostarczyć klientom 40 maszyn z serii CS, choć pierwsze miesiące roku nie zapowiadały, iż uda się dotrzymać zobowiązanie.
W styczniu tylko jedna maszyna trafiła do odbiorcy, luty był miesiącem bez dostaw. Tempo przyspieszyło dopiero w marcu, kiedy Bombardier przekazał aż cztery samoloty. Producent zamierza w każdym miesiącu pozostać przy tej liczbie.
Od czerwca 2016 roku, czyli od czasu przekazania przez Bombardiera pierwszego samolotu, do linii lotniczych trafiło łącznie 29 maszyn z serii CS.  

Zgodnie z porozumieniem z 2017 roku, 50,01 proc. akcji w spółce CSALP, programu CSeries, należy do Airbusa, 31 proc. z kolei do Bombardiera, 19 proc. – do samorządu kanadyjskiego regionu Quebec, który w 2015 roku przekazał miliard dolarów na wsparcie programu. Według założeń europejski producent ma być odpowiedzialny za marketing, pozyskiwanie klientów i wsparcie użytkowników programu CSeries.

Przypomnijmy, że losy serii CS stały pod dużym znakiem zapytania w związku z oskarżeniami Boeinga. Amerykański koncern argumentował, że nielegalne subwencje władz kanadyjskich dla Bombardiera pozwoliły na dumping cenowy przy sprzedaży maszyn. Wojna handlowa dotyczyła dokładnie transakcji Bombardiera z Delta Airlines zawartej w 2016 roku. Linie miały kupić CSeries, płacąc producentowi za każdy samolot po 20 milionów dolarów, choć cena katalogowa maszyny wynosi ok. 32 miliony dolarów. Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) nie przychyliła się wówczas do wniosku Boeinga i orzekła na korzyść Bombardiera.

Warto także wspomnieć, że ostatnie narzucenie przez Chińczyków cła na amerykańskie odrzutowce otwiera furtkę Bombardierowi na rynku azjatyckim, o czym więcej piszemy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kolejna dwa Bombardiery we flocie LOT-u

Biznes i przemysł

Kolejna dwa Bombardiery we flocie LOT-u

Magdalena Wosińska 11 kwietnia 2018

Bombardier może zyskać na chińskich cłach

Biznes i przemysł

Bombardier może zyskać na chińskich cłach

Magdalena Wosińska 09 kwietnia 2018

Boeing uznał zwycięstwo Bombardiera

Biznes i przemysł

Boeing uznał zwycięstwo Bombardiera

Magdalena Wosińska 26 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5