Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Alitalia uruchomi jesienią międzykontynentalne trasy. 22 loty dziennie z Rzymu do Mediolanu


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-07-30 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alitalia uruchomi jesienią międzykontynentalne trasy. 22 loty dziennie z Rzymu do Mediolanu
fot. Alitalia
Alitalia zwiększy jesienią liczbę obsługiwanych międzykontynentalnych tras. Pojawią się rejsy z Rzymu do Buenos Aires, Japonii oraz Algierii. Przewoźnik z Półwyspu Apenińskiego uruchomi również loty ze stolicy Włoch do Werony, natomiast z Mediolanu będzie można przemieścić się do Frankfurtu, Duesseldorfu, Paryża i Nowego Jorku. 
Linie lotnicze z południa Europy będą obsługiwać w październiku prawie 1630 połączeń tygodniowo do 45 lotnisk, w tym dziewiętnastu krajowych. Sześć razy w tygodniu będzie można polecieć do Buenos Aires i Tokio, a cztery rejsy w tygodniu będą dostępne do Tel Awiwu. Z taką samą częstotliwością funkcjonować będzie połączenie na trasie do Miasta Romea i Julii.

Alitalia zwiększy również od 1 września liczbę lotów z Rzymu do Genewy, Brukseli, Nicei oraz Tunisu. Na tych trasach będzie dostępnych już dwadzieścia rejsów każdego tygodnia. Dwa razy dziennie od września będzie można przemieścić się ze stolicy Włoch do Zurychu, a dziesięć razy w tygodniu do Kairu.

Cztery razy dziennie z Rzymu do Bari i Genui

Aż 22 loty dziennie połączą na początku jesieni Rzym z Mediolanem, z wyjątkiem weekendów, kiedy będzie ich czternaście każdej soboty i niedzieli. Poza tym do czterech dziennie wzrośnie obsługa tras ze stolicy kraju do Genui, Bari, a także Reggio Calabria.

Początek października przyniesie natomiast zwiększenie do dziesięciu w tygodniu rejsów z Rzymu do Tel Awiwu, a dwudziestu w tygodniu do Tirany. 24 loty każdego tygodnia będą dostępne na trasie do Amsterdamu, a 28 w tygodniu do Genewy. Cztery połączenie dziennie zaplanowano z kolei na krajowych trasach ze stolicy do Neapolu i Florencji.

Cztery razy dziennie z Mediolanu do Londynu i Paryża

Przewoźnik z Półwyspu Apenińskiego zaoferuje jeszcze we wrześniu czternaście rejsów w tygodniu z Mediolanu do Frankfurtu i zwiększy również do czterech dziennie lotów ze stolicy Lombardii do Londynu i Paryża. Dwa razy na dobę będzie można przemieścić się z Mediolanu do Brukseli, a sześć razy w tygodniu do Nowego Jorku.

Alitalia wznowi w październiku połączenie Mediolanu z Duesseldorfem, do którego zaplanowano 24 loty w tygodniu. Z taką samą częstotliwością będą od października funkcjonować rejsy do Amsterdamu i Frankfurtu, natomiast do sześciu dziennie wzrośnie liczba połączeń ze stolicy Lombardii do Neapolu i Bari. W sumie drugim jesiennym miesiącu pasażerowie wylatujący z Mediolanu będą mieć do dyspozycji 670 rejsów narodowego przewoźnika do dziewiętnastu międzynarodowych destynacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Alitalia zwiększy w lipcu siatkę połączeń o pięć krajowych tras

Pasażer i linie lotnicze

Alitalia zwiększy w lipcu siatkę połączeń o pięć krajowych tras

Rafał Dybiński 23 czerwca 2020

Włochy: 3 miliardy euro wsparcia dla Alitalii

Biznes i przemysł

Włochy: 3 miliardy euro wsparcia dla Alitalii

Emilia Derewienko 08 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5