Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Alitalia zaoferuje w sierpniu 1600 lotów w tygodniu. Więcej rejsów do Aten, Tokio i Nowego Jorku


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-07-16 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alitalia zaoferuje w sierpniu 1600 lotów w tygodniu. Więcej rejsów do Aten, Tokio i Nowego Jorku
fot. Piotr Bożyk
Alitalia zaoferuje w sierpniu ponad 1600 lotów tygodniowo. To o 24 proc. więcej niż w lipcu i ponad dwukrotnie więcej niż w czerwcu – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Samoloty narodowego przewoźnika powietrznego Włoch będą latać na 75 trasach, co oznacza wzrost o 24 w stosunku do lipca i dotrą do 52 lotnisk, co z kolei oznacza szesnaście więcej destynacji niż w poprzednim miesiącu. Dwadzieścia miejsc docelowych znajdzie się na Półwyspie Apenińskim, a 32 za granicą.

Liczba oferowanych miejsc w sierpniu powróci do ponad miliona miesięcznie, co oznacza wzrost o 29 proc. w porównaniu do lipca. Pomimo znacznego wzrostu operacji w porównaniu do poprzednich dwóch miesięcy linia lotnicza zwiększy swoją działalność do poziomu 45 proc. tego, co było planowane przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Sześć razy w tygodniu do Tokio

Alitalia od 17 sierpnia uruchomi długodystansowe rejsy z Rzymu do portu Tokio Haneda, których będzie sześć w tygodniu. Dwa dni wcześniej wznowiona zostanie usługa z portu Mediolan-Malpensa do Nowego Jorku oraz wzrośnie liczba lotów między Rzymem a największym ośrodkiem Stanów Zjednoczonych do czternastu lotów w tygodniu. Aktualnie jest ich osiem w tygodniu.

Alitalia zwiększy w sierpniu także liczbę destynacji obsługiwanych w Hiszpanii, Francji i Afryce Północnej oraz wznowi rejsy na Bliski Wschód. Ponadto linia lotnicza z Półwyspu Apenińskiego uruchomi wiele usług sezonowych na Balearach i na wyspy greckie, na której łatwiej będzie można się przemieścić zarówno z Rzymu, jak i Mediolanu.

Mediolan-Linate odciąży port Malpensa

Alitalia zwiększy również liczbę lotów między północnymi a południowymi Włochami. Począwszy od 24 lipca wznowi działalność na lotnisku Mediolan-Linate skąd w pierwszym etapie będzie obsługiwać wyłącznie trasy do i z Sardynii. Tydzień później z drugiego lotniska w stolicy Lombardii odlecą także maszyny do innych krajowych oraz międzynarodowych destynacji.

Alitalia połączy w sierpniu rzymski port lotniczy Fiumicino z 51 miastami we Włoszech i na świecie, zapewniając około 1050 lotów tygodniowo. Od początku sierpnia linia lotnicza rozpocznie loty ze stolicy do Malagi, Algieru, Kairu (po sześć lotów tygodniowo na każde lotnisko) Marsylii oraz Tel Awiwu (po 10 lotów tygodniowo), a także nowe sezonowe letnie loty do Palma de Mallorca, na Ibizę, Minorkę, Korfu, Kefalonię, Rodos, Mykonos i do Heraklionu (po cztery loty tygodniowo na każde z tych lotnisk) i na Zakintos, gdzie maszyny odlecą dwa razy w tygodniu.

Cztery razy dziennie do Aten

Od 1 sierpnia liczba oferowanych usług lotniczych z lotniska Rzym-Fiumicino do Aten zwiększy się do czterech rejsów dziennie, natomiast do Frankfurtu, Amsterdamu, Genewy, Monachium, Tunisu, Nicei, Tirany i na Maltę będzie czternaście lotów w tygodniu. Cztery rejsy dzienne z Rzymu zyska również Brindisi, a na Pantellerię będzie można polecieć sześć razy w tygodniu. Port Mediolan-Linate zyska aż dziesięć lotów dziennie do stolicy Włoch, natomiast z lotniska Mediolan-Malpensa odlecą do Rzymu cztery rejsy dziennie.

Alitalia będzie obsługiwać w sumie 24 miejsca docelowe z lotnisk Linate i Malpensa w Mediolanie, zapewniając około 710 lotów tygodniowo. Od 24 lipca z portu Linate w stolicy Lombardii będzie obsługiwać aż szesnaście lotów dziennie do Cagliari, dziesięć na dobę do Olbii oraz sześć dziennie do Alghero, również na Sardynii. Od 1 sierpnia drugi port w Mediolanie przejmie z Malpensy trasy do Bari, Brindisi, Katanii, Lamezia Terme, Neapolu, Palermo, Reggio Calabria, a także na Lampedusę i Pantellerię. Ponadto będzie można odlecieć stamtąd jeszcze do Amsterdamu, Brukseli, Londynu i Paryża. Narodowa linia lotnicza zwiększy częstotliwość połączeń krajowych z portu Mediolan-Linate do Katanii aż do dwunastu lotów dziennie. Do Lamezia Terme i Brindisi będzie sześć połączeń dziennie, a do Neapolu cztery loty dziennie. Na Lampedusę ze stolicy Lombardii podróżni będą mieć do dyspozycji cztery loty tygodniowo.

Alitalia zapewni także od sierpnia cztery rejsy w ciągu tygodnia z Mediolanu-Linate do Palma de Mallorca, na Ibizę, Minorkę, Korfu, Rodos i do Heraklion. Port Malpensa natomiast od 1 sierpnia będzie nadal obsługiwać cztery dzienne połączenia z Rzymem Fiumicino, a od 15 sierpnia sześć razy w tygodniu będzie można przemieścić się z tego lotniska do Nowego Jorku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Alitalia zwiększy w lipcu siatkę połączeń o pięć krajowych tras

Pasażer i linie lotnicze

Alitalia zwiększy w lipcu siatkę połączeń o pięć krajowych tras

Rafał Dybiński 23 czerwca 2020

Włochy: 3 miliardy euro wsparcia dla Alitalii

Biznes i przemysł

Włochy: 3 miliardy euro wsparcia dla Alitalii

Emilia Derewienko 08 maja 2020

Włoski rząd: Koronawirus uratuje Alitalię przed upadkiem

Pasażer i linie lotnicze

Włoski rząd: Koronawirus uratuje Alitalię przed upadkiem

Avgeek 26 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5