Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

airBaltic wprowadzają taryfę light klasy biznesowej


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-07-19 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

airBaltic wprowadzają taryfę light klasy biznesowej
fot. airBaltic
Głównym zmartwieniem każdego pasażera w ostatnim czasie są rosnące ceny biletów lotniczych. W celu utrzymania konkurencyjności na europejskim rynku, na którym panuje niekończący się chaos, łotewskie linie airBaltic wprowadzają nową taryfę biletową – Business Light. Nowy rodzaj biletu oferuje pasażerom za bardziej przystępną cenę pełne wrażenia z lotu w klasie biznes.
Ceny przelotów w nowej taryfie klasy biznes są bardziej przystępne w porównaniu z tradycyjnymi cenami biletów airBaltic w klasie biznes. Taryfa Business Light nadal oferuje pasażerom pełen szereg usług na pokładzie samolotów typu airbus A220. Obejmuje to dedykowaną i spersonalizowaną obsługę osobistą przez personel pokładowy łotewskich linii lotniczych oraz sezonowy trzydaniowy posiłek i nielimitowaną ilość napojów.

Zalety i wady nowej taryfy

Pasażerowie lecący w klasie Business Light mogą również skorzystać z priorytetowej odprawy na loty na lotnisku w Rydze. Podróżni mogą także przewozić dodatkowy bagaż w kabinie, a ilość bagażu rejestrowanego jest zwiększona w porównaniu z pasażerami lecącymi w klasie ekonomicznej. Taryfa pozwala na darmowy przewóz sprzętu sportowego. Podobnie jak bilety w klasie biznes, taryfa Business Light umożliwia pasażerom rezerwację miejsca. Pasażerowie w ramach nowego typu biletu mogą korzystać z przyspieszonych linii kontroli bezpieczeństwa na ryskim lotnisku oraz mają prawo do skorzystania z saloniku biznesowego.

Jednakże wprowadzenie nowej taryfy przelotu w klasie biznes musi mieć pewne minusy. W tym przypadku zmiana nazwiska na bilecie Business Light będzie kosztować zryczałtowaną opłatę w wysokości 100 euro. Wszelkie zmiany daty lub godziny rejsów są możliwe do dokonania bezpłatnie wyłącznie przed odlotem. Członkowie airBaltic Club posiadający bilety w klasie Business Light otrzymają tylko o 50 punktów mniej niż pasażerowie klasy biznes.

Kosztowna modernizacja kabiny

Wśród pasażerów narasta niepokój, jeśli chodzi o rosnące ceny biletów lotniczych. W ostatnim czasie w centrum uwagi znalazło się wyższe zapotrzebowanie na przeloty w wyższych klasach kabiny, tzn. w klasach premium. AirBaltic decyduje się wprowadzić nową taryfę klasy biznes, która będzie cenowo dostępna dla większej ilości podróżujących, niż wybrać długą i kosztowną drogę modernizacji swojej obecnej kabiny klasy biznes.

W dzisiejszych czasach pasażerowie chcą mieć więcej miejsca do siedzenia i lotniskowych priorytetowych przywilejów, które sprawią, że po dwóch latach stagnacji lotniczej spowodowanej ograniczeniami w podróży spowodowanymi pandemią COVID-19, poczują większą radość z podróży. Przewoźnicy międzynarodowi skupiają się na przebudowie swoich kabin Klasy Biznes i Pierwszej. Wprowadzają siedzenia, które zapewniają większą prywatność lub przestrzeń. Rosnące ceny biletów spowodowały zmniejszenie zainteresowania najwyższymi klasami przelotu, gdzie cena biletu jest kilkakrotnością kwoty ponoszonej za przelot w klasie ekonomicznej. AirBaltic zauważył ten trend i zdecydował się zaoferować taryfę Business Light, która może okazać się zwycięskim pomysłem.

– Jako innowacyjne linie lotnicze zawsze staramy się zmieniać nasze produkty, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów. Nowo wprowadzony typ biletu zapewnia pasażerowi wszystkie usługi tradycyjnie kojarzone z klasą biznes i zwiększy naszą konkurencyjność na europejskim rynku lotniczym. Spodziewamy się, że będzie on popularny także wśród osób podróżujących w celach rekreacyjnych – oświadczył w komunikacie prasowym Martin Gauss, dyrektor generalny airBaltic.

Taryfa Business Light wydaje się być strategicznie posunięciem ze strony łotewskich linii lotniczych. Niewątpliwie przyciągnie wielu pasażerów, biorąc pod uwagę różnicę cen między nowym rodzajem biletu, a biletem w tradycyjnej klasie biznes. Biorąc jednak pod uwagę stałą liczbę miejsc w kabinie Klasy Biznes, długoterminowe skutki dla przyszłości tej klasy linii airBaltic mogą być tragiczne, zwłaszcza jeśli elementy składowe biletu w klasie Business Light nie odbiegają dużo od oferowanej do tej pory przez przewoźnika wyższej klasy przelotów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czerwiec ponad trzy razy lepszy niż przed rokiem w airBaltic

Biznes i przemysł

Czerwiec ponad trzy razy lepszy niż przed rokiem w airBaltic

Rafał Dybiński 15 lipca 2022

Pierwsza w historii trasa airBaltic do Afryki. Jesienią rejsy do Maroka

Pasażer i linie lotnicze

Pierwsza w historii trasa airBaltic do Afryki. Jesienią rejsy do Maroka

Rafał Dybiński 17 czerwca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5