Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

5 lat lotów KLM z Gdańska do Amsterdamu


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-05-16 10:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
KLM Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

5 lat lotów KLM z Gdańska do Amsterdamu
fot. KLM
Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM i Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy świętują wspólny jubileusz, czyli piątą rocznicę inauguracji połączenia Gdańsk – Amsterdam, które miało miejsce 15 maja 2017 roku.
Trójmiejski port był trzecim w Polsce (po Warszawie i Krakowie) obsługiwanym przez holenderskie linie i obecnie stanowi ważny europejski kierunek w jej siatce. Trasa Gdańsk – Amsterdam, z trzema połączeniami dziennie, cieszy się dużą popularnością, a liczba pasażerów KLM stale rośnie, przekraczając o 12 procent poziom sprzed pandemii.

Początkowo podróżni z Gdańska mieli do dyspozycji jeden lot dziennie do najważniejszego portu Holandii (siedem rejsów tygodniowo), który cieszył się dużą popularnością, co zachęciło KLM do inwestycji w obiecującą trasę. Przewoźnik w ciągu pięciu lat potroił liczbę lotów, oferując aktualnie trzy rejsy dziennie, a dogodny rozkład godzinowy lotów umożliwia pasażerom z Gdańska korzystanie z pełnej oferty w globalnej siatce połączeń przewoźnika, po wygodnej przesiadce w porcie bazowym Amsterdam-Schiphol. W obecnym sezonie letnim samolotami KLM można dolecieć do 167 miast na całym świecie.

Co więcej, o tym, że KLM stawia na Gdańsk świadczy fakt, że trasę obsługuje jednym ze swoich najnowszych samolotów Embraerem E195-E2. Ta nowoczesna maszyna jest ucieleśnieniem ambicji KLM pod względem troski o środowisko i zrównoważony rozwój. Dzięki zmodernizowanym silnikom i konstrukcji z lżejszych materiałów, energooszczędny Embraer E195-E2 zużywa mniej paliwa, co przekłada się na obniżenie emisji CO2 z lotu, o 32 procent. Ponadto maszyna jest o 63 procent cichsza.

– Świętujemy jubileusz 5 lat od dnia, kiedy to 15 maja 2017 roku samolot KLM wylądował po raz pierwszy na lotnisku w Gdańsku, inaugurując rejsowe połączenie między stolicą Pomorza a Amsterdamem. Od tego czasu, z dumą obserwujemy stale rosnącą liczbę podróżnych i zaufanie klientów do naszej marki. Rozwój nowej trasy od początku odbywał się dynamicznie. Początkowa oferta obejmowała siedem lotów tygodniowo, ale prognozy popytu i współczynnik wykorzystanych miejsc wyglądały tak obiecująco, że już po dwóch miesiącach od inauguracji podjęliśmy decyzję o podwojeniu liczby połączeń. Podróżni mogą aktualnie korzystać aż z trzech lotów dziennie o różnych porach, co oznacza pełen dostęp do całej siatki połączeń KLM, z wygodną przesiadką w Amsterdamie. Dogodny rozkład umożliwia też klientom biznesowym jednodniowe podróże do Gdańska, jak i w drugą stronę. Dzięki temu oba miasta mogą wygodnie kontynuować relacje gospodarcze i wielowiekową tradycję handlową, wywodzącą się jeszcze z czasów Hanzy. Jesteśmy wdzięczni zespołowi gdańskiego lotniska za jego zaangażowanie i profesjonalne, codzienne wsparcie naszych operacji, którego efektem są spektakularne wyniki Portu Lotniczego Gdańsk, jak i nasz sukces w postaci rekordowej liczby pasażerów, która nie tylko osiągnęła poziom sprzed pandemii, ale przekroczyła go aż o 12 procent – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce. 

– Pięcioletnia współpraca gdańskiego lotniska z liniami lotniczymi KLM układa się wzorcowo. Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem działania KLM na początku pandemii koronawirusa, kiedy linia zaangażowała się w trwające wiele dni loty repatriacyjne, którymi mogli opuścić Polskę obywatele innych krajów. Zbudowane zaufanie do KLM widzimy w wynikach. W pierwszym kwartale tego roku (2022) z połączeń holenderskich linii lotniczych do Amsterdamu skorzystało ponad 12 proc. więcej pasażerów niż w porównywalnym czasie przedpandemicznego roku 2019, który był rekordowy dla gdańskiego lotniska pod względem obsłużonych podróżnych. Obserwowana dynamika rozwoju pokazuje, że realizowane przez KLM połączenia ze stolicą Holandii są bardzo popularne i potrzebne – dodał Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

KLM to najstarsze linie lotnicze na świecie działające nieprzerwanie pod tą samą nazwą od blisko 103 lat. Przewoźnik z Holandii dysponuje globalną siatką połączeń do wielu zakątków świata, która obecnie obejmuje 96 miast w Europie i 71 tras międzykontynentalnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KLM wznowiły loty do Amsterdamu

Pasażer i linie lotnicze

KLM wznowiły loty do Amsterdamu

Redakcja/inf. pras. 06 czerwca 2022

KLM wprowadzają nową klasę: Premium Comfort

Pasażer i linie lotnicze

KLM wprowadzają nową klasę: Premium Comfort

Redakcja/inf. pras. 01 czerwca 2022

Eurocontrol: Ryanair, Wizz Air i Turkish Airlines już lepsze niż w 2019

Biznes i przemysł

Eurocontrol: Ryanair, Wizz Air i Turkish Airlines już lepsze niż w 2019

Rafał Dybiński 20 maja 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5