Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

"Wizz Air - Fly the Greenest". Varadi: Nie latamy połowicznie obłożonymi samolotami


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-01-20 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Wizz Air

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

"Wizz Air - Fly the Greenest". Varadi: Nie latamy połowicznie obłożonymi samolotami
fot. Wizz Air
Tani przewoźnik z Węgier uruchomił kampanię "Wizz Air - Fly the Greenest". Ma ona na celu podniesienie świadomości pozycji linii jako najbardziej zielonego wyboru w obszarze zrównoważonego rozwoju.
József Váradi, prezes Wizz Air, napisał list otwarty do klientów, w którym przedstawił siedem powodów, dlaczego niskokosztowiec jest najbardziej zielonym wyborem w obszarze podróży lotniczych.

 • 1. Ślad środowiskowy pasażera podróżującego z Wizz Air to średnio 57,2 gr na pasażera/kilometr (przed COVID). Jeśli wszystkie linie lotnicze byłyby równie efektywne jak Wizz Air, wówczas emisja CO 2 europejskiej branży lotniczej zmalałaby natychmiast o 34 proc. 
 • 2. Wizz Air nie lata samolotami obłożonymi połowicznie, nie generuje więc zbędnego zanieczyszczenia powietrza.
 • 3. Wizz Air nie posiada klasy biznes, kolejnego źródła zbędnej emisji.
 • 4. Przewoźnik realizuje wyłącznie bezpośrednie połączenia. Jeden start, jedno lądowanie, brak łączonych lotów, bez dodatkowego spalania paliwa. 
 • 5. Wizz Air posiada najmłodszą, najnowocześniejszą flotę wśród europejskich linii lotniczych, dysponujących ponad 50 samolotami.
 • 6. Przewoźnik używa światowej klasy silników i samolotów, co jest kluczowe dla niskiej emisji.
 • 7. Żadna spośród tras Wizz Air nie posiada bezpośredniej alternatywnej trasy kolejowej poniżej czterech godzin. 
   
  Wizz Air szczycą się najniższą emisją CO2, przypadającą na 1 pasażera na kilometr w Europie. Przewoźnik dalej redukuje swoją emisję CO2 o 25 proc. do 2030 roku w porównaniu z poziomem wskaźników w 2019 roku. Linie lotnicze z Europy Środkowej realizują połączenia jedną z najmłodszych flot na świecie, składającą się ze 149 samolotów typu Airbus A320 i A321 z rodziny neo, których średnia wieku jest znacznie niższa od średniej w branży, wynoszącej 10 lat. Średni wiek samolotów Wizz Air zmniejszy się do trzech lat i sześciu miesięcy w 2024 roku, a następnie do trzech lat i dwóch miesięcy w 2026 roku.   

  – Wizz Air są ambitnymi liniami lotniczymi ze strategią zakładającą rozbudowę firmy do 500 samolotów w następnej dekadzie. Kontynuujemy w ten sposób zapewnienia przystępnych podróży dla wszystkich. Ta kampania pokazuje, jak można osiągać wzrost przy zrównoważonym rozwoju i zachęca klientów, aby sprawdzać fakty i aktualne technologie, zamiast wierzyć w obietnice bez pokrycia, przy dokonywaniu wyboru podróży lotniczej – podkreślił Varadi. 
 • Podziel się z innymi:

  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Wizz Air chce wykonywać loty cargo do USA

  Prawo i polityka

  Wizz Air chce wykonywać loty cargo do USA

  Łukasz Malinowski 19 stycznia 2022

  Wizz Air uruchomią 50. trasę z Budapesztu. Po 10 latach przerwy

  Pasażer i linie lotnicze

  Wizz Air uruchomią 50. trasę z Budapesztu. Po 10 latach przerwy

  Rafał Dybiński 17 stycznia 2022

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5