Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

34 państwa w nowym zakazie lotów. Bez Rosji i Ukrainy [Aktualizacja]


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-10-27 15:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

34 państwa w nowym zakazie lotów. Bez Rosji i Ukrainy [Aktualizacja]
fot. Piotr Bożyk
Od 28 października do 10 listopada na liście z zakazem lotów znajdą się 34 państwa. Nie będzie dotyczył żadnego państwa z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy. Rozporządzenie znalazło się już w Dzienniku Ustaw.
Zgodnie z rozporządzeniem, na nowej liście znalazły się: Albania, Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Gruzja, Honduras, Irak, Izrael, Jordania, Katar, Kolumbia, Kostaryka, Kuwejt, Libia,  Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Maroko, Mołdawia, Nepal, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka, USA i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na liście nie ma państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Ukrainy i Rosji.

Jak czytamy w uzasadnieniu, wyłączenie z wykazu państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen, ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów. Wskazano w nim, że w Komisja Europejska rekomenduje, aby państwa członkowskie nie utrudniały wjazdu do nich osób z innych krajów Wspólnoty, lecz stosowały inne ograniczenia.

"Wyłączenie z wykazu natomiast Ukrainy i Federacji Rosyjskiej związane jest z wynikającym z przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października bieżącego roku ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obowiązkiem odbycia kwarantanny przez osoby przekraczające granicę między Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą i Federacją Rosyjską" - dodano.

Jak przypomniano, lista tworzona jest na podstawie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zakażeń na COVID-19 na 1000 mieszkańców według stanu na 19 października, przy współczynniku przekraczającym 90 z wyłączeniem UE, Ukrainy oraz Rosji. Do 27 października obowiązuje jeszcze zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym do 29 państw. Na liście nie ma również m.in. krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz Ukrainy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowy zakaz lotów z Armenią i Gruzją, ale już bez Ekwadoru i Indii

Prawo i polityka

Nowy zakaz lotów z Armenią i Gruzją, ale już bez Ekwadoru i Indii

Rafał Dybiński 13 października 2020

Nowy zakaz lotów bez Hiszpanii oraz Ukrainy

Prawo i polityka

Nowy zakaz lotów bez Hiszpanii oraz Ukrainy

Rafał Dybiński 29 września 2020

Hiszpania znika z zakazu lotów. Jest projekt nowego rozporządzenia

Prawo i polityka

Hiszpania znika z zakazu lotów. Jest projekt nowego rozporządzenia

Rafał Dybiński 25 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5