Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

airBaltic: Dobre wyniki finansowe za 2018 r.


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-04-02 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ airBaltic/ prtl.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

airBaltic: Dobre wyniki finansowe za 2018 r.
fot. Piotr Bożyk
Łotewski airBaltic w 2018 r. osiągnął 400 mln euro przychodów, podczas gdy dochód netto wzrósł o ponad 40 procent, w porównaniu do 2017 r., osiągając 5,4 mln euro. W zeszłym roku łotewska linia przewiozła na pokładach swoich samolotów ponad 4,1 mln podróżnych.
Rekordowe wyniki

Zgodnie z opublikowanymi wynikami finansowymi za rok 2018, po raz pierwszy w historii firmy osiągnęła ona 400 milionów euro przychodów, podczas gdy dochód netto wzrósł o ponad 40 procent w porównaniu z 2017 r. osiągając 5,4 mln euro. W zeszłym roki airBaltic przewiózł na pokładach swoich samolotów 4,1 mln podróżnych.

– Szósty rok z rzędu wzmacniamy swoją rentowność. Z ponad 400 milionami przychodów i 4 milionami pasażerów jesteśmy gotowi na przyszły rozwój jaki zapewni nasza nowoczesna flota złożona z A220 – zapewnia Martin Gauss, prezes airBaltic. – AirBaltic odgrywa ważną rolę w zapewnieniu łączności lotniczej z Łotwą i krajami bałtyckimi. Według ostatniego badania przeprowadzonego przez konsultantów ds. strategii biznesowej Roland Berger, airBaltic przyczynił się do wytworzenia 2,5 procent PKB Łotwy w 2018 r. i wspierał blisko 30 000 miejsc pracy. Jako lider w regionie bałtyckim będziemy kontynuować zwiększenie naszego udziału w rynku poprzez dalszą poprawę łączności między krajami bałtyckimi a resztą krajów świata – dodał Martin Gauss.

AirBaltic lata z Rygi, Tallina i Wilna na ponad 70 kierunkach starając się koncentrować ruch w swoich głównym węźle w Rydze skąd można się udać do Europy, Skandynawii, Wspólnoty Niepodległych Państw i na Bliski Wschód. W tegorocznym sezonie letnim airBaltic wprowadzą na rynek nowe trasy z Rygi do Dublina, Stuttgartu i Lwowa, a także Kos i Minorki.

Wymiana floty przyśpiesza

W ostatnich dniach marca łotewski airBaltic powitał w Rydze swojego 15. i 16. airbusa A220-300. Dostarczone (28 i 30 marca) maszyny otrzymały kolejno rejestracje YL-AAO oraz YL-AAP. To pierwsze dwa z ośmiu A220 przewidzianych do dostawy w tym roku dla airBaltic. Więcej A220 we flocie to także efekt tegorocznej decyzji airBaltic. Łotewski przewoźnik poinformował w lutym, że wycofa z floty wszystkie boeingi B737 już jesienią tego roku. To rok wcześniej niż zakładał pierwotny plan przewoźnika. Przyśpieszenie wymiany B737 podyktowane jest zminimalizowaniem różnorodności floty i skorzystanie z dodatkowej wydajności samolotów airbus A220-300.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
airBaltic odebrał kolejne dwa airbusy A220

Pasażer i linie lotnicze

airBaltic odebrał kolejne dwa airbusy A220

Piotr Bożyk 31 marca 2019

airBaltic zamówił najnowszy symulator A220

Biznes i przemysł

airBaltic zamówił najnowszy symulator A220

Piotr Bożyk 17 marca 2019

AirBaltic: Wzrost ruchu o 12% w styczniu

Pasażer i linie lotnicze

AirBaltic: Wzrost ruchu o 12% w styczniu

Aleksander Domański 22 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5