Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Zielona Góra: Nowe trasy do Skandynawii, Chorwacji i na Ukrainę?


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-05-20 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Gazeta Lubuska

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielona Góra: Nowe trasy do Skandynawii, Chorwacji i na Ukrainę?
fot. Witold Urbanowicz
Port Zielona Góra-Babimost został od 18 maja otwarty dla ruchu lotniczego. Ponad dwumiesięczne zawieszenie przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” było efektem utrzymującej się trudnej sytuacji epidemicznej. Na razie krajowe rejsy do Warszawy oferują jedynie PLL LOT. Być może pojawią się nowe kierunki – spekuluje "Gazeta Lubuska".
Wyloty narodowego przewoźnika do stolicy zaplanowano od poniedziałku do piątku o godz. 8:50. Lądowanie przewidziano na godz. 9:55. Rejsy powrotne w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i niedzielę wystartują o godz. 19:40 i dolecą do Zielonej Góry o godz. 20:45. Taki rozkład będzie obowiązywał do 28 października 2021 roku. Po 31 października sytuacja ponownie ulegnie zmianie. Do 30 grudnia bieżącego roku z Lotniska Chopina samolot wystartuje o godz. 19:35.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce w rozkładzie lotów zielonogórskiego portu pojawią się nowe destynacje. Według informacji "Gazety Lubuskiej" trwają rozmowy z przedstawicielami przewoźników, oferujących loty na Ukrainę i do kilku miast Skandynawii. Poza tym brana jest pod uwagę rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i czarterowych. Najbliżej uruchomienia jest regularna trasa do jednego z lotnisk w Chorwacji.

Większa liczba planowanych połączeń, głównie tanich linii lotniczych i ewentualnie PLL LOT, wymusza również inwestycje w infrastrukturę. Zielonogórski port ma być rozbudowany zgodnie z przewidywanym wzrostem obsługiwanych pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Port Zielona Góra-Babimost otwarty od 18 maja

Pasażer i linie lotnicze

Port Zielona Góra-Babimost otwarty od 18 maja

Redakcja/inf. pras. 14 maja 2021

Lotnisko Zielona Góra-Babimost czasowo zamknięte. Powodem COVID-19

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Zielona Góra-Babimost czasowo zamknięte. Powodem COVID-19

Redakcja 14 marca 2021

Smart Aviation na lotnisku Zielona Góra-Babimost

Infrastruktura i lotniska

Smart Aviation na lotnisku Zielona Góra-Babimost

Red. ed 10 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5