Dla lotniska Zielona Góra-Babimost maj zakończył się rekordowym wynikiem w historii portu - poinformowały Polskie Porty Lotnicze w oficjalnym komunikacie.
W ciągu miesiąca odprawiono 6 316 pasażerów, co stanowi wzrost o 15,3 proc. w porównaniu do maja 2024 roku, kiedy lotnisko obsłużyło 5 478 podróżnych. Od początku roku z portu lotniczego skorzystało już 27 821 pasażerów, potwierdzając rosnącą rolę lotniska w regionie.
Dynamiczny rozwój siatki czarterówNa duże zainteresowanie usługami wpływają nie tylko popularne
połączenia krajowe do Warszawy (obsługiwane przez PLL LOT), ale także dynamiczny rozwój siatki połączeń czarterowych. Oprócz dotychczasowych lotów do egipskich kurortów – Marsa Alam i Hurghady – od czerwca pasażerowie mogą polecieć również do
Antalyi (Turcja), a także do
Enfidhy (Tunezja) oraz
Tirany (Albania). Nowe kierunki dostępne są w ofertach biur podróży Coral Travel i Rego Bis.
– Cieszą nas wzrosty notowane na Lotnisku Zielona Góra – Babimost. Rozwijamy je zgodnie z realnymi potrzebami, dbając o jakość obsługi i dostępność połączeń. Jednocześnie patrzymy w przyszłość – analizujemy możliwości inwestycji w infrastrukturę cargo oraz w infrastrukturę do napraw i bieżących przeglądów samolotów. Dobra lokalizacja Babimostu sprawia, że lotnisko może w dłuższej perspektywie pełnić istotną rolę nie tylko dla mieszkańców regionu, ale również dla pasażerów i klientów logistycznych z zachodniej Polski i sąsiednich regionów Niemiec – powiedział Marcin Danił, członek zarządu PPL S.A. ds. finansowo-handlowych.
Nowy terminal i więcej możliwościW kwietniu rozpoczęła się budowa nowego terminala Non Schengen. Nowoczesny i ekologiczny obiekt ma zwiększyć przepustowość portu do 250 tys. pasażerów rocznie – aż o 2/3 więcej niż obecnie.
Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2025 roku. To umożliwi dalszy rozwój połączeń międzynarodowych i znacząco poprawi komfort podróżowania.