Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej i LINETECH


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras./ Redakcja

Data publikacji:
2019-06-02 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Politechnika Rzeszowska

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej i LINETECH
fot. Linetech
Politechnika Rzeszowska i LINETECH Aircraft Maintenance podpisały strategiczną umowę o współpracy. Obejmuje ona kształcenie praktyczne inżynierów lotniczych, wsparcie badawczo-rozwojowe oraz projekty skierowane między innymi do wykładowców akademickich, kół naukowych czy nawet sekcji sportowych.
Podpisana umowa jest zwieńczeniem kilkuletniej, dotychczasowej współpracy pomiędzy LINETECH i Politechniką Rzeszowską. Do tej pory wspólne działania pomiędzy PRz i dostawcą usług MRO obejmowały głównie staże w ramach programu POWER. 

– To dla nas wejście w nowy etap – z jednej strony chcemy zapewnić sobie stały napływ młodej kadry, tak niezbędnej w obsłudze naziemnej samolotów pasażerskich, z drugiej dostrzegamy ogromny potencjał młodych  ludzi i tego, jak ich pomysły mogą ułatwić i zmienić sposób wykonywania naszej pracy. Będziemy czerpać mnóstwo korzyści, ale bierzemy też na siebie dodatkowe obowiązki – mówi prezes holdingu Aviaprime zarządzającego LINETECH-em, Piotr Kaczor.

Politechnika Rzeszowska od ponad 40 lat szkoli pilotów lotnictwa cywilnego, a od 2007 roku również mechaników lotniczych. Absolwenci uczelni zasilają szeregi inżynierów firm produkcyjnych z Doliny Lotniczej, a od 2015 roku, także rzeszowskiego hangaru LINETECH Aircraft Maintenance.

– Umowa z firmą LINETECH poszerza możliwości naszej współpracy z sektorem branży lotniczej. Będą z nich korzystać zarówno studenci, jak i nasi wykładowcy. To istotna część strategii rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, jako uczelni o wielkich tradycjach lotniczych – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej. 

 Politechnika Rzeszowska to najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce, która w systemie edukacyjnym kształci ponad 14 tys. studentów na siedmiu wydziałach oraz realizuje aktywną współpracę międzynarodową z wieloma uczelniami, instytucjami i zakładami w obszarze  przemysłu lotniczego, w tym kosmonautyki, zbrojenia i  bezpieczeństwa.

LINETECH Aircraft Maintenance jest dostawcą usług MRO (Maintenance, Reparir, Overhaul/ Serwis, Naprawa, Regeneracja) dla boeingów 737, airbusa A320 oraz jednym z wiodących serwisów dla produktów marki Embraer. W 2015 roku założony przez LINETECH holding Aviaprime dokonał pierwszego w historii polskiego lotnictwa zakupu zagranicznej spółki. Siostrzane MRO Adria Tehnika działa w Słowenii. Adria Tehnika zapewnia obsługę naziemną dla samolotów CRJ produkowanych przez kanadyjskie zakłady Bombardier oraz europejskiego konsorcjum Airbus (rodzina A320). Obydwie spółki zapewniają miejsce dla 18 samolotów jednocześnie. W portfelu klientów znajdują się między innymi Lufthansa, SAS, Finnair, British Airways, Arkia Israeli Airlines, TUI, EasyJet czy polski Enter Air. LINETECh jest obecnie największym polskim MRO. Obydwie organizacje zapewniają też szkolenie mechaników i inżynierów pomagając zdobyć licencję oraz uprawnienia do pracy na danym typie samolotu. W zeszłym roku MRO holdingu Aviaprime obsłużyły łącznie około 245 samolotów dla 45 linii lotniczych. Od początku 2019 roku LINETECH został nagrodzony za projekty dotyczące kształcenia przez Minister Edukacji Narodowej oraz firmę InnPuls w ramach konkursu Wzorowe Podkarpackie.  

To kolejne w ostatnich dniach doniesienia o nawiązaniu przez rzeszowską politechnikę współpracy z podmiotem prywatnym. Niedawno pisaliśmy o umowie jaką uczelnia podpisała z Safran Aircraft Engines Poland.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
AirBaltic odbiera 19. airbusa A220-300

Pasażer i linie lotnicze

AirBaltic odbiera 19. airbusa A220-300

Redakcja 31 maja 2019

PLL LOT z nagrodą Marka Godna Zaufania 2019

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT z nagrodą Marka Godna Zaufania 2019

inf. pras. 31 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5