Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Wracają rejsy PLL LOT do Ostrawy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-02-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
Wracają rejsy PLL LOT do Ostrawy
fot. Piotr Bożyk
28 marca Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą bezpośrednie loty między Warszawą a czeską Ostrawą. Rejsy do Kraju Morawsko-Śląskiego będą odbywać się pięć razy w tygodniu.

Połączenie zostało zawieszone z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, Do obsługi lotów do Ostrawy przydzielono bombardiery Q400 i embraery E170 lub E175, które cechują się pojemnością od 70 do 82 miejsc w trzech klasach podróży. Rozkład lotów został zaprojektowany tak, aby umożliwić szybkie i łatwe połączenia transferowe z miastami w całej Europie, takimi jak Amsterdam, Bruksela, Paryż, Monachium, Zurych, Genewa, Oslo, Frankfurt czy Düsseldorf.

– Loty do ważnego europejskiego hubu to jeden z naszych priorytetów. Połączenie PLL LOT, które mają rozbudowaną siatkę połączeń, do Warszawy, zapewni mobilność w regionie morawskim i śląskim, na co wyczekiwano od dłuższego czasu – powiedział Rynkowi Lotniczemu, Jaromír Radkovský, dyrektor generalny lotniska w Ostrawie.

Samoloty z Warszawy w kierunku Ostrawy będą lecieć w czwartki o godzinie 16:10, piątki i soboty o godzinie 12:45 oraz w niedziele o godzinie 23:15. Rejsy powrotne na Lotnisko Chopina będą odbywały się w poniedziałki o godzinie 5:20, we wtorki i czwartki o godzinie 17:45 oraz w piątki i soboty o godzinie 14:25. Lot między dwoma miastami potrwa jedną godzinę.

– Rozkład lotów jest ustalany tak, aby podróżni mogli dotrzeć do celu z zaledwie jedną łatwą przesiadką. Dzięki temu łatwo dostępne są takie miejsca, jak Amsterdam, Bruksela, Frankfurt, Paryż, Moskwa i wiele innych miast europejskich. Dzięki korzystnej zmianie czasu podróżni mogą również polecieć do Nowego Jorku, Chicago, Toronto lub Seulu – stwierdził Stanislav Bujnovský, dyrektor handlowy portu lotniczego w Ostrawie.

Dotacje od regionu

W 2019 roku kraj morawsko-śląski przyjął plan rozpoczęcia dopłat do linii z lotniska Mošnov w Ostrawie do Wiednia, Monachium i Warszawy. Przedstawiciele kraju Morawsko-Śląskiego zatwierdzili roczną dotację dla LOT w wysokości do 1,67 mln zł na połączenie z Ostrawy do Warszawy. Pozwoliło to Ostrawie połączyć się z Europą i innymi destynacjami dalekodystansowymi przez Warszawę. 26 października 2020 roku z ponad sześciomiesięcznym opóźnieniem Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w niedzielny wieczór regularny rejs między Warszawą a czeskim miastem Ostrawa.

PLL LOT miał otworzyć trasę do Ostrawy na wiosnę, jednak z powodu pandemii koronawirusa inauguracja połączenia została opóźniona. Rzecznik PPL LOT, Krzysztof Moczulski, zwracał uwagę, że podróż z Mosnowa do Warszawy trwa około godziny. – Czechy to dla nas ważny rynek, a Ostrawa to drugie lotnisko, na które lata LOT. Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej w końcu udało nam się połączyć region z ponad 60 kierunkami – dodał Moczulski.

Ciekawostką jest, iż przeciwko dotowaniu linii lotniczych z Ostrawy protestował swojego czasu RegioJet, czeski prywatny przewoźnik kolejowy. Firma argumentowała, że swoich pasażerów dowiezie w lepszych warunkach.

Lokalni przedsiębiorcy beneficjentami

Połączenie Ostrawa – Warszawa jest ważne z punktu widzenia biznesowego dla lokalnych przedsiębiorców, którzy w ostatnim czasie odpływali z regionu morawskiego, gdyż teren był wykluczony komunikacyjnie.
– Cieszę się, że przywrócone będą regularne loty do Warszawy, które zostały zawieszone z powodu COVID-19. Potrzebne jest nam regularne połączenie z ważnym międzynarodowym węzłem komunikacyjnym, które poprawiłoby dostępność komunikacyjną regionu – skomentował dla Rynku Lotniczego, Radek Podstawka, zastępca pełnomocnika powiatowego Regionu Morawsko-Śląskiego ds. Transportu.

– To pomoże nam zatrzymać dzisiejszych inwestorów i przyciągnąć nowych. Potrzebujemy po prostu regularnych lotów dla menedżerów, biznesmenów, naukowców, sportowców i turystów z miejscami docelowymi, z których mogą podróżować po całym świecie. Warszawa jest niewątpliwie taką lokalizacją i jej znaczenie będzie rosło wraz z planowaną rozbudową nowego lotniska. Podróżni z Ostrawy mają teraz dostęp do ponad 80 miejsc docelowych, dzięki połączeniu z warszawskim hubem – dodał Podstawka.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wystartowały loty między Zieloną Górą i Krakowem

Infrastruktura i lotniska

Wystartowały loty między Zieloną Górą i Krakowem

Redakcja/inf. pras 08 czerwca 2023

PLL LOT polecą do dwóch miast Uzbekistanu?

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT polecą do dwóch miast Uzbekistanu?

Rafał Dybiński 06 czerwca 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wystartowały loty między Zieloną Górą i Krakowem

Infrastruktura i lotniska

Wystartowały loty między Zieloną Górą i Krakowem

Redakcja/inf. pras 08 czerwca 2023

PLL LOT polecą do dwóch miast Uzbekistanu?

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT polecą do dwóch miast Uzbekistanu?

Rafał Dybiński 06 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5