Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Wizz Air zawieszają sporo połączeń z Polski. Powodem niski wskaźnik szczepień


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-12-09 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/ Fly4free

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wizz Air zawieszają sporo połączeń z Polski. Powodem niski wskaźnik szczepień
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air zawieszą od stycznia 36 tras z Polski. Tani węgierski przewoźnik ponadto zmniejszy częstotliwość wielu połączeń - informuje serwis "Fly4free". Cięcia szef niskokosztowca Jozsef Varadi tłumaczy niskim poziomem zaszczepienia Polaków.
Podobne działania dotknęły również Rumunię. - Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent? Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów i zamykania lotnisk. Dokładnie z takiego samego powodu ograniczyliśmy też naszą obecność w Rumunii - nie krył Varadi w cytowanej rozmowie z magazynu "Re:view".

Szef niskokosztowca z Europy Środkowo-Wschodniej przypomniał dla porównania, że Wielka Brytania czy Włochy mają już 85 proc. zaszczepionych obywateli. Dlatego w tych krajach nie anuluje połączeń. Polska z 55,62 proc. poziomem zaszczepienia populacji przynajmniej jedną dawką plasuje się dopiero na 23. miejscu w Unii Europejskiej.

Dla Varadiego latanie na Półwysep Apeniński oraz na Wyspy Brytyjskie jest więc obarczone mniejszym ryzykiem. Poza tym można coś zaplanować na dłuższą perspektywę czasową. Takich ruchów z wyprzedzeniem nie da się aktualnie zrobić w Polsce i Rumunii.

Wizz Air zawieszą od 7 stycznia do 27 marca 2022 roku trasę z Krakowa do Rejkiawiku. Od 9 stycznia do 9 marca nie polecimy również z portu w Balicach do Birmingham. Od 9 stycznia do 13 marca nie będzie można przemieścić się z Krakowa do Bari, a do 2 marca do Katanii na Sycylii. Listę cięć ze stolicy Małopolski uzupełnia zawieszenie od 8 stycznia do 12 lutego rejsów do Doncaster.

Spore korekty niskokosztowca dotknęły także Katowice. Od 1 stycznia do 28 marca zawieszono loty do Bergamo. Od 3 stycznia do 7 marca niedostępna będzie Malta i Lwów, a od 6 stycznia do 28 marca Liverpool. Ponadto z górnośląskiego portu nie polecimy od 7 stycznia do 11 marca do Bristolu. Z kolei od 9 stycznia do 11 marca zawieszono loty do Kijowa, a od 14 stycznia do 7 marca do Zaporoża, także na Ukrainie.

Dużo lotów straci też Gdańsk. Od 9 stycznia do 29 marca zawieszona zostanie trasa do Bergamo. Między 12 stycznia a 12 lutym nie będzie można polecieć do duńskiego Billund. Od 4 stycznia do 12 marca zniknie z destynacji Paryż, a od 6 stycznia do 27 marca norweskie Tromsoe. Od 8 stycznia do 26 lutego niedostępny będzie szwedzki Goeteborg, a od 9 stycznia do 13 marca szkocki Edynburg. Dodatkowo od 7 stycznia do 11 lutego podróżni z Trójmiasta nie będą mogli polecieć do Liverpoolu.

Kolejnym z poszkodowanych lotnisk jest Wrocław. Od 3 stycznia do 25 lutego zniknie z oferowanych destynacji węgierskiego przewoźnika niemiecki Dortmund. Od 7 stycznia do 11 lutego ten sam los spotka Doncaster, a od 8 stycznia do 29 marca również brytyjskie Birmingham. Ponadto między 9 stycznia a 10 marca stolica Dolnego Śląska straci bezpośrednie rejsy do Rejkiawiku.

Początek roku nie będzie też miły dla stołecznego lotniska Chopina. Od 7 stycznia do 11 lutego niedostępny z Warszawy będzie Goeteborg, a od 8 stycznia do 12 lutego Birmingham i Neapol. Ponadto od 8 stycznia do 29 stycznia nie będzie można przemieścić się do Liverpoolu, a od 9 stycznia do 13 lutego również do Edynburga.

Po dwa połączenia czasowo stracą Lublin i Szczecin. Znad Bystrzycy od 9 stycznia do 13 marca nie polecimy do Oslo, a od 7 stycznia do 7 marca do brytyjskiego Doncaster. W przypadku zachodniopomorskiego lotniska natomiast niedostępne będą od 11 stycznia do 26 lutego rejsy do Bergen, a od 9 stycznia do 29 marca także norweskie Stavanger.

Wreszcie po jednej trasie na początku 2022 roku zabraknie w Poznaniu, Olsztynie i Rzeszowie. Od 7 stycznia do 11 marca zawieszone zostaną loty ze stolicy Wielkopolski do Doncaster. Od 9 stycznia do 20 lutego nie będzie natomiast można dolecieć z Warmii do portu Londyn-Luton. Od 9 stycznia do 27 marca niedostępne będą jeszcze rejsy ze stolicy Podkarpacia do Oslo.

Oprócz wyżej opisanych przypadków Wizz Air rzadziej polecą na kilku trasach z Warszawy. Takie korekty dotknęły bowiem połączenia do Bazylei, Lwowa, Rzymu, Madrytu oraz na Maltę i Teneryfę.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wizz Air wprowadza chatbot w obsłudze klienta. Pomoże wirtualna Amelia

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wprowadza chatbot w obsłudze klienta. Pomoże wirtualna Amelia

inf. pras 05 grudnia 2021

90 proc. członków załogi Wizz Air jest już zaszczepionych

Biznes i przemysł

90 proc. członków załogi Wizz Air jest już zaszczepionych

inf. pras 02 grudnia 2021

Dużo nowych tras Wizz Air z Rzymu i jedno nowe połączenie ze Lwowa

Pasażer i linie lotnicze

Dużo nowych tras Wizz Air z Rzymu i jedno nowe połączenie ze Lwowa

Rafał Dybiński 19 listopada 2021

 

Modernizacja torowiska w Katowicach Załężu

Infrastruktura i lotniska

Modernizacja torowiska w Katowicach Załężu

13 sierpnia 2022

Czytali Maciej i Tomasz Knapikowie

Pasażer i linie lotnicze

Czytali Maciej i Tomasz Knapikowie

13 sierpnia 2022

Hyperloop w Bawarii

Biznes i przemysł

Hyperloop w Bawarii

13 sierpnia 2022

Air New Zealand: B777 zamienią piaski Mojave na latanie

Pasażer i linie lotnicze

Air New Zealand: B777 zamienią piaski Mojave na latanie

13 sierpnia 2022

Emirates zmodernizują 120 samolotów

Biznes i przemysł

Emirates zmodernizują 120 samolotów

13 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5